Notiks pirmais digitālais datu analītikas un vizualizācijas hakatons Latvijā
Foto: Publicitātes foto

Latvijas augstāko izglītības iestāžu studenti 3. un 4. decembrī aicināti piedalīties praktiskā tiešsaistes datu analītikas un vizualizācijas pasākumā – hakatonā. Divu dienu laikā studenti tiksies ar augsti kvalificētiem un pieredzējušiem ekspertiem, kuri palīdzēs realizēt viņu idejas. Studenti no Latvijas strādās ar "Microsoft Power BI" analītiku un prezentēs datos redzamos rezultātus. 48 stundās ar mentoru un partneru iesaisti tiks rasti risinājumi, un kāda no idejām tiktu izraudzīta arī īstenošanai. Sekmīgākie saņems arī naudas balvas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mūsdienu tehnoloģiju izaugsme veicina arvien pieaugošu pieprasījumu pēc skaidri saprotamiem un vizualizētiem datiem, lai mums būtu atbilstoša informācija dažādu lēmumu pieņemšanā. Radot jaunus veidus kā attēlot un vizuāli parādīt datus, mēs varam radīt pirmsākumu nākotnes biznesam. Es ticu, ka studenti, topošie jomu speciālisti, spēj radīt inovatīvus risinājumus tam, kā liela apjoma datus var parādīt pārskatāmos un viegli uztveramos veidos!" aicina profesore Signe Bāliņa, Latvijas Universitātes Inovāciju centra LUMIC vadītāja.

Datu analīze pēdējos gados ir izplatījusies straujāk nekā uzņēmumu iespējas to izmantot. Uzņēmumi arvien vairāk saprot, ka datu iespējas tiem var sniegt lielu pievienoto vērtību, tādēļ ir svarīgi tikt līdzi laikam un sākt izmantot visu pieejamo informāciju savā labā. Datu vizualizācija sniedz pārskatāmu ieskatu rādītājos, ļaujot šos datus skatīt un pētīt dažādos veidos.

Ņemot vērā šo aktualitāti, atbildes un risinājumus uzņēmumu vajadzībām mēģinās rast tieši ar hakatona palīdzību, kura unikalitāte ir dot iespējami labāko praktisko pieredzi ikvienam hakatona dalībniekam – gan "Microsoft Power BI" apmācībās, gan reālu problēmu risināšanā.

Piemēram, studenti tiks aicināti analizēt un vizualizēt Baltijas valstu biržu kompāniju datus un radīs jaunu veidolu un datu analīzes rīku pirmajam Latvijas investoru komūnas forumam www.wallstreet.lv, kas tika dibināts 2004. gadā.

Hakatona organizatori uzsver, ka gan ideju autoriem, gan datu un vizualizācijas entuziastiem šī būs lieliska iepazīšanās iespēja, izpratnes rašana par sabiedrībai aktuālām projektu idejām, kā arī jaunu apstrādes un vizualizācijas metožu izzināšana.

Hakatona programmā piedalīsies tādi jomas profesionāļi kā Signe Bāliņa, Rihards Blese, Ilmārs Poikāns, Jānis Volbergs un citi.

Hakatonam aicināti pieteikties Latvijas augstāko izglītības iestāžu studenti, aizpildot anketu (klikšķini šeit). Detalizētāku informāciju par pasākumu atradīsi vietnē hakatons.bda.lv.

Hakatons notiks lietojumprogrammā "Microsoft Teams" 3. decembrī laikā no pulksten 14 līdz 21.30 un 4. decembrī no 9.30 līdz 19.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Programmēšana Informācijas tehnoloģijas Lielie dati Hakatoni Latvijas Universitāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form