Paneļdiskusijā debatēs par pētniecību Latvijā pandēmijas apstākļos
Foto: LU fotoarhīvs

21. oktobrī Latvijas Universitātes (LU) Studentu zinātniskās konferences ietvaros notiks paneļdiskusija "Uz priekšu vai atpakaļ? Pētniecība Latvijā pandēmijas apstākļos", izceļot šobrīd aktuālākos jautājumus zinātnē un pētniecībā Latvijā Covid-19 ēnā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Cik lielā mērā pandēmija ir ietekmējusi zinātni Latvijā un kādas ir akūtākās problēmas pētnieku vidū šobrīd? Kā ne vien tikt galā ar pandēmijas radītajiem šķēršļiem pētniecībā, bet arī īstenot tās radītās iespējas? Kā tiks izmantotas no pandēmijas perioda gūtās atziņas un kurp zinātne Latvijā virzīsies tālāk – uz priekšu vai atpakaļ?

Daloties savā pieredzē un viedokļos par zinātnes telpu Latvijā pirms un pēc pandēmijas, uzaicinātie eksperti sarunas laikā centīsies iezīmēt esošo situāciju pētniecībā un diskutēs par to, kāda būs zinātne Latvijā jau tuvākajā nākotnē.

Paneļdiskusijā piedalīsies Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs, Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes dekāns Jurģis Poriņš, Vidzemes Augstskolas Sabiedrības zinātņu fakultātes dekāne un HESPI pētniece Agnese Dāvidsone, kā arī Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes dekāne Anda Rožukalne.

Diskusiju moderēs LU Datorikas fakultātes medicīnas tehnoloģiju projektu studijas "LU DF LAB" administrators Kaspars Eglītis.

Paneļdiskusija norisināsies LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā Rīgā, Jelgavas ielā 1, un tās apmeklētāji ir aicināti pieteikt savu dalību, klikšķinot šeit.

Plašāka informācija par paneļdiskusiju ir pieejama platformā "Facebook" izveidotajā pasākumā.

Paneļdiskusija ievadīs LU studentu zinātnisko konferenci, kura notiks 22. un 23. oktobrī, savus darbus šajās dienās prezentējot 25 jaunajiem pētniekiem.

Konferences virstēma šogad ir "Mundus et…", liekot uzsvaru uz cilvēkam apkārtējo pasauli un tajā notiekošo, kā arī mudinot dalībniekus un apmeklētājus aplūkot pasauli globālā mērogā, pievēršoties tās mijiedarbībai ar indivīdu, saprātu, ideju un zinātni. Dalībnieki savus darbus prezentēs četrās sekcijās, kas ļaus konferences virstēmu aplūkot no humanitāro, sociālo, dzīvības un eksakto zinātņu aspektiem, tādējādi pārkāpjot ierasto nozaru iedalījumu robežas un veicinot starpdisciplinaritāti.

Ceturtdien, 22. oktobrī, norisināsies darbu lasījumi pirmajās divās sekcijās – "Mundus et idea" un "Mundus et homo" –, liekot uzsvaru uz idejas un cilvēka mijiedarbību ar pasauli, bet konferences otrajā dienā, 23. oktobrī, uzsvars tiks likts uz pasaules izpēti saprāta un sabiedrības kontekstā, tiekot prezentētiem darbiem noslēdzošajās sekcijās "Mundus et communitas" un "Mundus et sciens".

Konferences noslēgumā labākie jaunie pētnieki tiks apbalvoti – Stipendiju konkursā perspektīvāko pētījumu autoriem tiks piešķirtas mērķstipendijas, kuru kopējais fonds sasniedz 9120 eiro, sniedzot motivāciju un platformu tālākiem pētījumiem un inovācijām Latvijā un pasaulē. Konferences autoru darbi kā zinātniskas publikācijas tiks iekļauti LU Akadēmiskā apgāda izdotajā rakstu krājumā "Mundus et…".

Konferences apmeklētāji ir aicināti savu dalību reģistrēt, klikšķinot šeit.

Vadoties pēc epidemoloģiskās situācijas Latvijā, konferences norises kārtība un tās formāts var mainīties.


Tags

Latvijas Universitāte Zinātne
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form