Pieredze, ilgtspēja, izaugsme: oktobris – iespēju mēnesis
Foto: Shutterstock

2021. gada oktobrī jauniešiem, darbā ar jaunatni iesaistītajiem, organizācijām un pašvaldībām būs pieejami vairāki pasākumi izaugsmei un profesionalitātes celšanai. Organizāciju pārstāvji ir aicināti apmeklēt projektu darbnīcas, kā arī piedalīties starptautiskā konferencē par jaunatnes jomas aktualitātēm. Savukārt jaunieši ir aicināti iesaistīties "Eurodesk" kampaņas "Time to Move" konkursos un pasākumos. Pasākumi ir bezmaksas, dalībai tajos nepieciešams iepriekš reģistrēties.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

14. oktobrī, no plkst. 10.00 – 17.00, konferenču zālē "Fantadroms" notiks konference "Nākamais solis darbā ar jaunatni – ilgtspējai". Tās mērķis ir pārrunāt jaunatnes jomai aktuālus jautājumus, kas reizē ir arī programmas "Erasmus+" (2021. – 2027. gads) prioritātes – digitāls darbs ar jaunatni, sociālā iekļaušana un līdzdalības veicināšana demokrātiskajos procesos, zaļa un ilgtspējīga projektu īstenošana. Konference pulcēs gan Latvijas darba ar jaunatni profesionāļus, gan ārzemju ekspertus. Reģistrācija līdz 6. oktobrim dalībai klātienē, konference būs skatāma arī tiešsaistē JSPA Facebook kontā.

Tāpat darbā ar jaunatni iesaistītajiem būs iespēja piedalīties divās projektu darbnīcās.

No 11. – 13. oktobrim Siguldā notiks projektu darbnīca, lai veiksmīgi izstrādātu un sagatavotu Maza mēroga partnerības projekta, kura mērķis ir sniegt iespēju jaunām un maza mēroga organizācijām gūt starptautisku sadarbības pieredzi, pieteikumu programmā "Erasmus+". Mācībām ir aicinātas pieteikties jaunatnes organizācijas, sociālās iekļaušanas organizācijās, izglītības iestādes, nevalstiskās organizācijas, uzņēmumi (t.sk. sociālie uzņēmumi), pašvaldības un to iestādes, kultūras iestādes u.c., bez pieredzes vai ar mazu pieredzi programmas "Erasmus+" projektu īstenošanā.

Oktobra pirmajā pusē 3 dienu garumā, platformā Zoom, notiks mācības "Digitālo rīku izmantošana darbā ar jauniešiem". Mācību mērķis ir sniegt praktiskas zināšanas par digitālo kompetenci un digitālo rīku lietošanu darbā ar jaunatni iesaistītajiem, lai vēlāk šīs zināšanas varētu pielietot darbā ar jauniešiem. Mācības vadīs digitālais eksperts – praktiķis. Detalizēta informācija par mācībām drīzumā tiks publicēta JSPA tīmekļa vietnē www.jaunatne.gov.lv.

Savukārt visu oktobri 13 – 30 gadus veci jaunieši ir aicināti piedalīties divos aizraujošos Eiropas jaunatnes informācijas tīkla Eurodesk kampaņas "Time to Move" konkursos – video un ilustrāciju izaicinājumos, izceļot Eiropas dažādību un iekļaušanu. Labāko darbu autori katrā izaicinājumā tiks pie vērtīgām balvām. Detalizēta informācija un konkursa datumiem tiks izziņoti kampaņas mājaslapā "Time to Move".

Tāpat kampaņas "Time to Move" ietvaros notiks 10 – 20 pasākumi Latvijas reģionos, ko organizēs "Eurodesk" reģionālie koordinatori un infopunkti. Plašāka informācija drīzumā būs pieejama www.jaunatne.gov.lv un kampaņas mājaslapā "Time to Move".

Tags

Erasmus+
0
Iespējas jaunatnei
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form