Rīgā notiks Baltijas jūras reģiona ekosistēmas forums '5G Techritory'
Foto: Publicitātes foto

No 2020. gada 11. līdz 12. novembrim Rīgā jau trešo reizi notiks viens no nozīmīgākajiem 5G tehnoloģiju pasākumiem – Baltijas jūras reģiona ekosistēmas forums "5G Techritory", pulcējot vadošus jomas ekspertus no visas pasaules. Šī gada foruma nosaukums "Gads pēc 5G ieviešanas: pirmā pieredze un mācība nākotnei". Pielāgojoties situācijai pasaulē, pirmo reizi pasākums notiks virtuāli, konferences saturu straumējot no centrālās norises vietas "Vefresh" inovāciju kvartālā Rīgā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Foruma diskusijās meklēs atbildes, kā samazināt 5G ieviešanas izmaksas un uzņēmumiem sākt ar to pelnīt, kā vairot 5G sniegto pienesumu sabiedrībai un pārvarēt sabiedrībā valdošo tehnofobiju, kāpēc 5G nav veicinājis tik strauju nozares attīstību, kā iepriekš tika prognozēts u.c.

Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš: "Pirms gada, valdībai aktīvi līdzdarbojoties, Latvija bija viena no pirmajām valstīm pasaulē, kas atklāja piektās paaudzes komunikācijas tīklu, nodrošinot Latvijas uzņēmējiem un pētniekiem vēl nebijušas iespējas. Esam ielēkuši strauji braucošajā 5G vilcienā, un redzam, ka šis lēmums bija pareizs – šobrīd jebkurā jomā nepieciešami jauni digitāli risinājumi. Mums ir jāsaglabā uzņemtais kurss, lai arī turpmāk esam vieni no pirmajiem, kas pilnvērtīgi izmanto jaunās tehnoloģijas inovatīvu produktu un pakalpojumu attīstīšanā. Esam apņēmības pilni turpināt darbu un būt vieni no pasaules līderiem šajā jomā."

Konference tiks pārraidīta īpaši izveidotā platformā vairākos kanālos, katrā no tiem piedāvājot oriģinālu saturu un auditorijas mijiedarbību ar konferences runātājiem.

"5G Techritory" direktors Neils Kalniņš: "Ņemot vērā neskaidro situāciju pasaulē saistībā ar Covid-19, esam pieņēmuši izaicinājumu noorganizēt augsta līmeņa pasākumu virtuālā formātā, nodrošinot dalībniekiem klātbūtnes sajūtu un iespēju iesaistīties foruma norisē. Ar vadošiem 5G jomas ekspertiem no visas pasaules, vērtēsim jau sasniegto un iezīmēsim 5G ceļa karti nākamajam periodam. Piektās paaudzes tehnoloģiju ieviešana ir kolektīvs darbs, tāpēc sadarbībai starp valdībām, mobilo sakaru kompānijām, nozares organizācijām ir kritiska nozīme. Forums ir vieta, kur satikties publiskajam un privātajam sektoram, zināšanām un pieredzei, lai stiprinātu sadarbību un virzību uz kopīgu mērķi."

Pasākums būs bezmaksas un notiks angļu valodā. Nepieciešama iepriekšēja reģistrācija www.5GTechritory.com.

Forums pulcēs 5G politikas veidotājus, nozares organizāciju, korporāciju un biznesa līderus no visas pasaules. Konferencē uzstāsies "Nokia", "Qualcomm", "AT&T", "DOCOMO" pārstāvji, Starptautiskās telekomunikāciju savienības (ITU), Globālās mobilo sakaru piegādātāju asociācijas (GSA), 5G infrastruktūras asociācijas (5G-IA) eksperti, kā arī Eiropas Komisijas un Ziemeļvalstu Ministru padomes vadošās amatpersonas.

"5G Techritory" ir ikgadējs 5G ekosistēmas forums, ko organizē VAS "Elektroniskie sakari". Tā ir platforma 5G tehnoloģiju sekmīgai attīstībai un komercializācijai, ar mērķi atbalstīt Baltijas jūras valstu sabiedrības, ekonomikas un uzņēmējdarbību.

Foruma stratēģiskais partneris – "LMT".

Par sasniegumiem tehnoloģiju jomā lasi portālā Labsoflatvia.com.

Tags

5G Krišjānis Kariņš LMT Nokia Tehnoloģijas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form