RSU īsteno hakatona idejas un ievieš tiešsaistes apmācības
Foto: Kadrs no video

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs (MITC) izveidojis digitālus materiālus un tiešsaistes apmācību kursu ārstniecības un atbalsta personām. Ideja attīstīta pirmā virtuālā hakatona "HackForce" laikā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Marta sākumā organizējām simulācijās balstītu praktiskās gatavības izvērtējumu Covid-19 gadījumā Latvijas slimnīcās. Attīstoties situācijai, rīkot apmācības klātienē vairs nav iespējams, tādēļ, apkopojot mūsu komandas gūto pieredzi un balstoties Eiropas slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijās, esam izveidojuši tiešsaistē pieejamu mācību programmu, kas veselības aprūpes speciālistiem ļauj attālināti apgūt individuālo aizsarglīdzekļu lietošanas algoritmus un to praktisku pielietojumu dažādās klīniskās situācijās," stāsta RSU MITC vadītāja Ieva Šlēziņa.

Izstrādātie materiāli ietver video apmācību un plakātus par individuālo aizsardzības līdzekļu uzvilkšanas un novilkšanas algoritmiem, aprūpējot pacientus ar aizdomām par Covid-19 vai jau ar apstiprinātu Covid-19.

Video apmācības un vizuāli uzskates materiāli ir pieejami RSU "YouTube" kanālā un hakatona komandas izveidotajā mājaslapā.

Digitālie materiāli tapuši, attīstot virtuālā hakatona "HackForce" laikā pieteikto un atzinību guvušo ideju par individuālās aizsardzības līdzekļu lietošanu Covid-19 gadījumā.

Sadarbībā ar jaunuzņēmumu "Exonicus" izstrādes procesā vēl ir datorsimulācija, kas interaktīvā veidā palīdzēs veselības aprūpes profesionāļiem apgūt aizsarglīdzekļu drošu lietošanu. Šobrīd sadarbībā ar RSU Tālākizglītības centru, MITC speciālisti sagatavojuši profesionālās pilnveides kursu tiešsaistē veselības aprūpes darbiniekiem "Droša individuālo aizsardzības līdzekļu lietošana Covid-19 gadījumā", kas ietver jau minēto video apmācību un vizuālos uzskates materiālus, kā arī testu ar situāciju uzdevumiem zināšanu pārbaudei. Pēc kursa apguves dalībniekiem tiek piešķirts apliecinājums par tālākizglītības punktu saņemšanu 1 TIP apjomā. Kursa apguve ir bez maksas. Profesionālās pilnveides kurss paredzēts ārstniecības un ārstniecības atbalsta personām.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Hakatoni Rīgas Stradiņa universitāte Tehnoloģijas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form