RTU aicina skolēnus tiešsaistē pieslēgties Zinātnieku nakts nodarbībām
Foto: LU fotoarhīvs

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina dažāda vecuma skolēnus 24. septembrī piedalīties Zinātnieku naktī. Epidemioloģisko apstākļu dēļ šogad pasākums notiks tiešsaistē un dienas pirmajā pusē, dodot iespēju dažāda vecuma skolēniem ieskatīties aizraujošajā ķīmijas pasaulē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

24. septembrī no pulksten 11 līdz 15 tiešraidē notiks četras nodarbības. Pasākuma tiešraidei būs iespējams sekot līdzi RTU "Facebook" kontā.

No pulksten 11 līdz 11.40 paredzēta nodarbība 5. un 6. klases skolēniem, kurā varēs iepazīt dažādas vielas, to īpašības un brīnumu, kas rodas vielu mijiedarbības rezultātā. Tiks demonstrēti eksperimenti ar šķidrumiem, kas maina krāsu, un vielām, kas pārvēršas citās vielās vai pazūd. Nodarbību veido RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) Studentu pašpārvalde.

Savukārt MLĶF Polimērmateriālu institūts aicinās 7. un 8. klases skolēnus izzināt polimēru materiālus – plastmasas, tekstilu, gumijas, lakas un krāsu pārklājumus – un to dažādos pielietojumus mūsu ikdienā. Nodarbībā, kas notiks no pulksten 12 līdz 12.40, zinātnieki iepazīstinās arī ar biopolimēriem un to nozīmi dabai draudzīgu produktu ražošanā. Piemēram, skolēni varēs iepazīt RTU Polimērmateriālu institūtā radītu celulozes šķiedras saturošu polimēru kompozītu būvniecībai, no augu eļļām iegūtu ultravioletā starojumā cietējošu biokompozītu 3D drukai, ultravieglus aerogelus no celulozes, kā arī uzzināt, kā modificēt mikrobioloģiski sintezētu polimēru, lai no tā varētu izgatavot videi draudzīgu iepakojumu.

Zinātnieku nakts ļaus ieskatīties arī biomateriālu jeb cilvēka "rezerves daļu" tapšanā. Nodarbībā no pulksten 13 līdz 13.40 tiks skaidrots, kā zinātnieki rada idejas un atklāj jaunus veidus implantmateriālu izstrādei. Būs iespēja ielūkoties laboratorijās, kur no viena balta pulverīša var uzburt četrus dažādus materiālus audu atjaunošanai.

Savukārt nodarbībā no pulksten 14 līdz 14.40 tiks atklāts, kas ir zāļu piegādes sistēmas un kam tās vajadzīgas. Zinātnieki kopā ar skolēniem arī noskaidros, vai šūnas var augt burciņās un kā mūsu pašu asinis var palīdzēt mums veidot jaunus materiālus.

Gan trešā, gan ceturtā nodarbība paredzētas gan 8. un 9. klases skolēniem, gan vidusskolēniem. Tās organizē RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas biomateriālu inovāciju un attīstības centrs. Piedaloties RTU Zinātnieku nakts nodarbībās, skolēniem būs iespēja arī saņemt balvas, atbildot uz āķīgiem jautājumiem.

Tags

Kompetenču izglītība Ķīmija Izglītība Rīgas Tehniskā universitāte Skola Zinātnieku nakts Zinātne
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form