RTU Dizaina fabrika aicina piedalīties zaļo ideju hakatonā
Foto: Lauris Veļičeiko, RTU fotoarhīvs

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika aicina interesentus līdz 24. septembrim pieteikties ikgadējam hakatonam "Climathon 2021 – zaļās, viedās pašvaldības", kas 48 stundu garumā norisināsies 8.–10. oktobrī un kurā dalībnieki starpdisciplinārās komandās varēs radīt inovatīvus risinājumus Latvijas pašvaldību identificētiem izaicinājumiem, kas saistīti ar Eiropas jaunās izaugsmes stratēģijas – Eiropas Zaļā kursa – prioritātēm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Hakatona izaicinājumi, kas izstrādāti kopā ar Liepājas, Valmieras, Gulbenes, Smiltenes, Ventspils, Kuldīgas, Cēsu pašvaldībām, aptver dažādus tematus – ilgtspējīga mobilitāte, aprites ekonomika, energoefektivitāte, ilgtspējīgas pārtikas ķēde, bioloģisko atkritumu apsaimniekošana, pielāgošanā klimata pārmaiņām pilsētvidē. Ar tiem jau patlaban var iepazīties hakatona mājaslapā.

Hakatonam pieteikties aicināts ikviens interesents – gan individuāli, gan pilnībā nokomplektētās komandās. Vienā komandā jābūt 2–5 dalībniekiem. Tiem, kuri būs pieteikušies individuāli vai arī nepilnās komandās, pirms hakatona sākuma būs jāapvienojas komandās.

Komandām būs jārada novatoriski un ilgtspējīgi risinājumi, un biznesa idejas, kuras hakatona laikā varēs attīstīt dažādu nozaru – uzņēmējdarbības, mārketinga, ilgtspējas – ekspertu un pašvaldību speciālistu pavadībā. Risinājumus vērtēs profesionāla žūrija, un labāko ideju autori saņems balvas un atbalstu idejas tālākajai realizācijai.

Plašāka informācija par izaicinājumiem un pasākuma norisi meklējama hakatona mājaslapā, turpat iespējams pieteikt arī savu dalību.

Plānots, ka hakatons norisināsies klātienē Liepājā un Valmierā, bet dalībniekiem būs iespēja tajā piedalīties arī tiešsaistē. Norises formāts vēl var mainīties atkarībā no epidemioloģiskās situācijas valstī.

Vairāki pasākumi gaidāmi arī pirms hakatona. Viens no tiem būs diskusija par Eiropas Zaļā kursa sniegtajām iespējām un pašvaldību izaicinājumiem festivālā "Lampa", kur piedalīsies Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Latvijas pašvaldību pārstāvji.

Hakatonu rīko RTU Dizaina fabrika, kas pilda arī Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) koprades kontaktpunkta "EIT Climate-KIC Hub Latvia" funkcijas, sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Valmieras Attīstības aģentūru, Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteri un "EIT Food Hub Latvia".

Hakatons "Climathon" ir starptautiska iniciatīva, kas oktobrī vienlaikus notiks vairāk nekā 100 pasaules pilsētās, radot tūkstošiem praktisku risinājumu klimata pārmaiņu izraisītām problēmām. Tā ir viena no EIT ("European Institute of Innovation and Technology") klimata zināšanu un inovāciju kopienas "Climate-KIC" programmām, ko Latvijā jau vairākus gadus organizē RTU Dizaina fabrika.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Klimata pārmaiņas Hakatoni Globālā sasilšana Rīgas Tehniskā universitāte Zaļais dzīvesveids
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form