RTU interesentiem piedāvā iepazīt Latvijā jaudīgāko superskaitļotāju iespējas
Foto: Taylor Vick / cc

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) HPC centrs sadarbībā ar partneriem aicina industrijas pārstāvjus, zinātniekus un citus interesentus piedalīties "Atvērtajā HPC nedēļā", kas norisināsies 28. un 29. jūnijā, lai iepazītos ar iespējām, ko sniedz superskaitļošana jeb augstas veiktspējas skaitļošana (high-performance computing – HPC).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Superskaitļošanu visā pasaulē izmanto, lai krietni ātrāk veiktu liela apjoma aprēķinus un dažāda veida simulācijas, nodrošinot daudz efektīvāku procesu nekā to pieļauj personālais dators. Ar superskaitļošanas rīku palīdzību, piemēram, ir iespējams veikt simulāciju pirms ražošanas uzsākšanas, tā ietaupot resursus, jo HPC simulācija ļauj atrast piemērotākos risinājumus izejmateriāliem vai tehnoloģiskajiem procesiem.

"Atvērtā HPC nedēļa" norisināsies RTU auditoriju mājā "Domus Auditorialis", Zunda krastmalā 8, 107. auditorijā. Pasākumu būs iespējams vērot arī tiešraidē "Zoom" platformā. Saite uz pasākumu tiks nosūtīta individuāli reģistrētajiem dalībniekiem, kuri būs atzīmējuši attālinātu dalību pasākumā. To var izdarīt, klikšķinot šeit.

Pasākuma pirmajā dienā, 28. jūnijā, uzņēmumu pārstāvjiem tiks demonstrēti dažādi praktiski HPC lietojuma piemēri, tā dodot iespēju iepazīties ar priekšrocībām un iespējām, ko piedāvā superskaitļošana, mākslīgā intelekta izmantošana, kā arī tehnoloģisko un vides procesu modelēšana. Pieredzē dalīsies arī uzņēmums "CastPrint", kas ieguvis finansējumu, lai ar superdatora aprēķinu palīdzību sekmīgi uzlabotu produktu kvalitāti un samazinātu ražošanas laiku.

Savukārt 29. jūnijā uzsvars tiks likts uz superskaitļošanas pielietojumu pētniecībā un akadēmiskajā vidē. Tiks apskatītas genomu datu tīkla aktualitātes un akadēmiskais tīkls Latvijā, paraudzīsimies arī uz HPC pieslēgšanās iespējām, HPC mācību platformas piedāvājumu, šo visu noslēdzot ar praktiskiem superskaitļošanas izmantošanas piemēriem dažādās jomās.

Tags

Datorzinātne Informācijas tehnoloģijas Rīgas Tehniskā universitāte
53545769
Tehnoloģijas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form