RTU konkursā noteiks Latvijas labāko klasi ķīmijā
Foto: Fulvio Ciccolo / cc

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Bērnu un jauniešu universitāte un RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrs sadarbībā ar Baltijas Biomateriālu ekselences centru rīko konkursu "Noslēpumainā zinātne", kurā tiks noteikta Latvijas labākā klase ķīmijā un materiālzinātnēs. Konkurss notiks līdz 31. maijam. Konkursā piedalās vispārizglītojošo skolu 8. un 9. klašu skolēni. Dalībai pieteikušās apmēram 30 klases no visas Latvijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konkurss rīkots ar mērķi popularizēt ķīmiju un materiālzinātnes jauniešu vidū, kā arī organizēt saturīgu brīvā laika pavadīšanu, kas attālināto mācību laikā ir ļoti aktuāli. Tā kā konkursā piedalās visa klase, tā ir arī iespēja saliedēt skolēnus, veicināt vēlmi mācīties vienam no otra un attīstīt savus talantus, un iegūt jaunas zināšanas darot.

Konkurss notiek tiešsaistē – RTU Bērnu un jauniešu universitātes mājaslapā un "Facebook" skolēnus vispirms lekcijā uzrunā RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra zinātnieces, kam seko video uzdevums. Uzdevumus skolēni veic individuāli, izmantojot mājās pieejamus materiālus. Pēc tam klases skolotāja apkopo visus rezultātus un iesniedz tos konkursa komisijai, kas vērtēs klašu veikumu. Klase, kas konkursa trīs kārtās iegūs lielāko punktu skaitu, balvā iegūs iespēju apmeklēt Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centru un izmēģināt spēkus biomateriālu veidošanā centra laboratorijās.

Lekcijās RTU zinātnieces Dagnija Loča, Kristīne Šalma-Ancāne un Arita Dubņika ievedīs skolēnus biomateriālu pasaulē. Pētnieces iepazīstinās skolēnus ar to, kā top cilvēku "rezerves daļas", piemēram, atklās, vai ar jūras gliemežvākiem var aizvietot zobus un vai ādu var izaudzēt laboratorijā, izglītos zāļu piegādes sistēmu noslēpumos un tajā, kā biomateriālos iestrādāt medikamentus tā, lai pacientiem tie vairs nav jādzer, kā arī stāstīs par sievietēm inženierzinātnēs.

RTU Bērnu un jauniešu universitāte ir licencēts izglītojošu nodarbību cikls, kura mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par zinātni un tehnoloģijām, kā arī atklāt viņiem nākotnes studiju un karjeras iespējas inženierzinātņu jomās. Nodarbības notiek Rīgā, Ogrē, Ādažos un Babītē.

Tags

Ķīmija STEM Rīgas Tehniskā universitāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam