RTU studentiem iespēja pieteikties jauno inženieru organizācijas BEST kursiem
Foto: Alvis Sokolovs

Līdz 24. novembrim Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti var pieteikties uz kādu no Eiropas jauno inženieru organizācijas BEST jeb "Board of European Students of Technology" rīkotajiem kursiem. Šosezon izvēles iespējas ir īpaši plašas – 21 kurss par dažādiem ar inženierzinātnēm un tehnoloģijām saistītiem tematiem.

Kas ir BEST kursi?

BEST organizētie kursi ilgst vienu līdz divas nedēļas. To laikā, pat ja studentam nav priekšzināšanu konkrētajā jomā, iespējams gūt zināšanas par sfēru, kurā studē vai arī kas jaunieti ir ieinteresējusi. Katrā no kursiem piedalās 22 līdz 27 studenti no dažādām universitātēm un kultūrām.

Kursu laikā notiks arī dažādas izklaidējošas aktivitātes (protams, neaizmirstot arī par izglītojošo aspektu), piemēram, orientēšanās pilsētā, internacionālie vakari, sadraudzības pasākumi, kā arī vizītes uz uzņēmumiem.

Kursu izsludināšana notiek četras reizes gadā, tiem pieteikties var Eiropas tehnisko universitāšu studenti, tāpēc no Latvijas šāda iespēja ir tikai RTU studentiem.

Kas studentu sagaida kursos?

  • lekcijas studenta izvēlētajā tematā;
  • dažādas ekskursijas;
  • starptautiska pieredze;
  • jauni draugi;
  • vietējās kultūras izzināšana.

Kā pieteikties?

  • jādodas uz "BEST" mājaslapu un jāreģistrējas;
  • jāizvēlas 1-3 kursi, kas interesē;
  • jāuzraksta aizraujoša motivācijas vēstule, paturot prātā, ka to vērtēs studenti;
  • jāatbild uz trim papildjautājumiem un jāspiež "Register application";
  • jāgaida apstiprinājums.

Reģistrēto pieteikumu iespējams rediģēt līdz pat pieteikšanās termiņa beigām, tomēr labāk to neatlikt uz pēdējo brīdi, jo tieši tā dara lielākā daļa studentu, tāpēc mājaslapa var sākt "buksēt" milzīgā lietotāju skaita dēļ.

Kādas ir kursu cenas?

Ceļš uz norises pilsētu un atpakaļ jāsedz pašam. Jārēķinās ar depozīta iemaksu 30 eiro, kas kalpo kā apstiprinājums, ka students tiešām brauks uz kursiem. Pēcāk šī nauda tiks atgriezta.

Dalības maksa ir līdz 20 eiro (šajā summā iekļautas naktsmājas, ēdināšana, izklaides u.c.)

Piesakoties kursiem, būs norādīta lielāka summa, taču, kad pieteikuma formā students atzīmēs, ka ir no Latvijas, parādīsies reālā kursu dalības maksu, kas ir 40 procenti no pilnās summas un nebūs augstāka par 20 eiro, informē RTU.

Ja interesentiem rodas papildu jautājumi, ar tiem droši var vērsties pie BEST pārstāvjiem Rīgā, klikšķinot šeit.

Tags

Rīgas Tehniskā universitāte Inženierzinātnes
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form