Foto: Pixabay
Nākamajā mācību gadā skolās sāks īstenot jaunu mācību jomu – tehnoloģijas –, kurā skolēni apgūs saturu trīs mācību priekšmetos: "Dizains un tehnoloģijas", "Datorika" un "Inženierzinības". "IT Izglītības fonds Start(IT)" aicina šī priekšmeta vadošos pedagogus reģistrēties mācībām, kuru laikā varēs padziļināti apgūt vidusskolas standartā iekļautos tematus: dizaina domāšana, digitālais produktu dizains, vides un interjera dizains, kā arī modes dizains.

Latvijas Mobilais Telefons (LMT) un inovāciju kvartāls "VEFRESH" pievienojās "IT Izglītības fondam" ar mērķi atbalstīt "Dizains un tehnoloģijas" metodisko materiālu izstrādi un skolotāju apmācību, līdzīgi kā fonda "Start(IT)" projekts atbalsta programmēšanas mācību priekšmetu.

""Dizains un tehnoloģijas" priekšmeta saturā uzsvars no konkrētas lietas izgatavošanas ir pārcelts uz dizaina domāšanas izkopšanu un dažādu prasmju apguvi, kas noderēs nākotnes darba tirgū. Dizaina domāšana ir darba metode, ko arvien vairāk uzņēmumu Latvijā izmanto, lai attīstītu inovatīvus pakalpojumus un produktus," tā notikušajā vebinārā skolu direktoriem norādīja LMT prezidents un Vidzemes Augstskolas profesors Juris Binde.

28. maija tiešsaistes vebinārā "Atbalsts vidusskolas tehnoloģiju jomas mācību priekšmetam "Dizains un tehnoloģijas" I un II" vairāk nekā 70 skolu direktoriem bija iespēja uzzināt, kādi bezmaksas mācību materiāli un mācības būs pieejamas, lai atbalstītu šī priekšmeta pedagogus. Direktori uzzināja vairāk arī par dizaina domāšanu kā metodi, kas var tikt izmantota ne tikai tehnoloģiju, bet arī citos mācību priekšmetos un skolas vadības darba ietvaros. Vebinārā skolu vadītāji kopā ar Valsts izglītības satura centra vadītāju Guntaru Catlaku, "Skola 2030" mācību satura ieviešanas vadītāju Zani Oliņu, "Start(IT)" vadītāju Eviju Celmu, "VEFRESH" vadītāju Viesturu Celmiņu un dizaina domāšanas eksperti Jeļenu Solovjovu piedalījās diskusijā un izteica savu viedokli par "Dizains un tehnoloģijas" priekšmeta attīstību un skolu savstarpēju sadarbību.

"Vasaras izskaņā rīkosim klātienes praktiskās mācības pedagogiem. Tajās aicinām piedalīties vienu pedagogu no skolas, kurš būs galvenais atbildīgais par priekšmeta īstenošanu un varēs nodot iegūtās zināšanas un prasmes citiem iesaistītajiem skolotājiem. Bezmaksas mācībās varam uzņemt 40 pedagogus. Visi materiāli, uz kuru pamata tiks veidotas mācības, būs pieejami ikvienam interesentam. Pirms pāris nedēļām veiksmīgi noslēdzās mūsu organizētās "Start(IT)" programmēšanas pedagogu mācības, tāpēc esam pārliecināti, ka ar tehnoloģiju jomas skolotājiem ir jāturpina strādāt un sadarboties, lai arī skolēni uzzinātu par aktualitātēm IKT nozarē," pauž "Start(T)" vadītāja Celma.

Reģistrācija mācībām atvērta līdz 30. jūnijam. Mācību datumi un reģistrācijas saite atrodama šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!