Skolēns no Latvijas izcīna specbalvu Eiropas jauno zinātnieku konkursā
Foto: Publicitātes foto

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas skolnieks Lukass Roberts Kellijs izcīnījis speciālbalvu Eiropas līmeņa jauno zinātnieku konkursā EUCYS 2022, vēsta Valsts izglītības satura centrs (VISC).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lukass Roberts Kellijs konkursā piedalījās ar darbu "Meža postījumu – mizgraužu identifikācija ar tālizpētes palīdzību Latvijas teritorijā" un izcīnīja "Naturalis Bioversity Center" speciālbalvu.

Konkursā Latviju pārstāvēja arī RTU Inženierzinātņu vidusskolas 12. klases skolēni Alfrēds Saročinskis un Petrs Gabunija ar darbu "Jaunu hipotēžu par pirmskaitļu izvietošanu naturālu skaitļu rindā izveidošana" un Daugavpils 13. vidusskolas absolventes Anastasija Paškeviča un Ērika Plopa ar darbu "Filtrs-elektrolīzers kā efektīva ierīce mikroplastmasas utilizēšanai notekūdeņos".

Nedēļas garumā jauniešiem ne tikai bija jāprezentē savi darbi izstādē un jāiztur žūrijas vērtēšana, bet bija iespēja arī apmeklēt muzejus un piedalīties citos izzinošos pasākumos.

"Mana mīļākā lieta par EUCYS, protams, ir cilvēki. Gan dalībnieku, gan organizatoru vidū ir tik daudz gudru un iedvesmojošu cilvēku no visas pasaules, ar kuriem var parunāt un uzzināt daudz ko jaunu. Katru dienu man bija iespēja apskatīt projektus par tēmām no vēža ārstēšanas līdz pat uz Marsa lietojama ēdiena izgatavošanai. Un jāpiemin, ka pats pasākums arī notiek skaistā Nīderlandes pilsētā, lielā baznīcā. Pasākumā pasniedza tikai interesantus veģetāros ēdienus, un nedēļas garumā mūs sagaidīja neskaitāmas aktivitātes. Šis viss kopā padarīja EUCYS par ļoti īpašu pieredzi," stāsta balvas ieguvējs Lukass.

Eiropas jauno zinātnieku konkurss ir viens no nozīmīgākajiem zinātniskās pētniecības konkursiem Eiropā. "Šis konkurss man ir devis lielisku iespēju iepazīt jaunus cilvēkus, apmainīties ar pieredzi, aprunāties ar gudriem cilvēkiem un attīstīt sevi. Tā ir brīnišķīga pieredze, kas ļauj veiksmīgi virzīties uz priekšu," iespaidos dalās Anastasija Paškeviča. Savukārt Ērika Plopa konkursu vērtē kā vienu no saviem visspilgtākajiem zinātniskās pētniecības notikumiem: "Tik daudz pieredzes un emociju nevar, manuprāt, iegūt citur. Šī nedēļa bija pilna ar jauniem cilvēkiem, pārsteigumiem, atklājumiem zinātnē un sevī. Esmu ļoti priecīga, ka man bija iespēja piedalīties."

Konkursa atmosfēra un pozitīvais iespaids arī Petram Gabunijam un Alfrēdam Saročinskim sniedzis pavisam jaunas emocijas: "Šis konkurss bija iespēja prezentēt savu darbu starptautiskā līmenī. Neatkarīgi no rezultāta, esam lepni un priecīgi piedalīties šajā pasākumā, jo pārbaudīt savas prasmes starptautiskā līmenī, kā arī iepazīt labākos jaunos pasaules zinātniekus – tā ir unikāla iespēja!".

2024. gadā Eiropas Savienības jauno zinātnieku konkursa EUCYS norise plānota Latvijā.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.