Starptautiskā hakatonā cer popularizēt Rīgu kā aizraujošu galamērķi jauniem IT talantiem
Foto: Publicitātes foto

Nedēļas nogalē, no 17. līdz 19. jūnijam, Rīgā pirmo reizi klātiene norisināsies starptautisks programmēšanas festivāls "CodeX", kurā 300 programmētājiem no vairāk nekā 20 valstīm būs iespēja demonstrēt savas prasmes un strādāt pie aizraujošiem programmēšanas izaicinājumiem, portālu "Delfi" informēja pasākuma organizatori "Helve".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Hakatona ietvaros komandām 48 stundu laikā jāizstrādā risinājums vienam no izaicinājumiem, kurus piedāvā informācijas tehnoloģiju uzņēmumi, strauji augoši Latvijas jaunuzņēmumi, kā arī Rīgas pilsēta un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU). Hakatona labākā risinājuma autori saņems 5000 eiro no galvenā atbalstītāja "Ubiquiti", kā arī citas balvas no izaicinājumu devējiem, kopējam balvu fondam sasniedzot 13 tūkstošus eiro.

"CodeX hakatons dod iespēju risināt aizraujošus programmēšanas izaicinājumus, kas ir lieli svētki tehnoloģiju entuziastiem. Hakatona izaicinājumi sniegs piekļuvi uzņēmumu jaunākajām tehnoloģijām, datiem un iekšējiem rīkiem. Šāda mēroga pasākuma norise Rīgā ir iespēja veicināt Latvijas un Rīgas atpazīstamību starp IT talantiem ciešajā Eiropas programmētāju kopienā," par pasākuma nozīmi vēsta pasākuma organizatore un "CodeX" iniciatora uzņēmuma "Helve" pārstāve Zane Grēta Grants.

Savukārt, žūrijas vadītājs Kristaps Elsiņš no "Ubiquiti" uzsver iespēju programmētājiem mācīties un izaicināt vienam no otru. "Priecājamies redzēt nozares talantus tādā apjomā un sastāvā, Latvijai tas ir nebijis notikums. Žūrija "Ubiquiti" vadībā ar interesi vērtēs viņu risinājumus un piešķirs balvu. Redzam dalībnieku vidū jau pieredzējušus programmētājus un arī mācīties gribētājus. Šī ir lieliska iespēja pašiem dalībniekiem attīstīt savas prasmes un talantu, mācoties no citiem nozares ekspertiem."

Pieredzējuši programmētāji no visas Eiropas komandās attīstīs risinājumus izvirzītajiem programmēšanas izaicinājumiem. Kriptovalūtu jomas jaunuzņēmums "Gravity Team" hakatonā izaicinās dalībnieku komandas izmēģināt savus spēkus sava kriptovalūtu bota izveidē un labākajam komandas risinājumam piešķirs 1 ETH (pēc šī brīža kursa aptuveni 1100 eiro). Vadošais IT infrastruktūras piegādātājs Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs "Atea" meklēs radošu rīku, lai uzlabotu sanāksmju pārraudzību lielajos uzņēmumos, savukārt starptautisks IT uzņēmums "Emergn" aicinās dalībnieku komandas izstrādāt jaunus veidus, kā uzlabot apdrošināšanas klientu pieredzi.

"Latvijas Pasts" izaicinās hakatona komandas piedāvāt risinājumus, kas uzlabotu pasta pakalpojumu procesus, un labākais risinājums saņems 2000 eiro. Savukārt, Rīgas pilsētas izaicinājuma dalībniekiem būs jārada programmatūras prototips "Lightspace" paplašinātās realitātes ierīču izmantošanai izglītības procesā Rīgas skolās, un labāko komandu gaida naudas balva 2000 eiro apmērā. Savukārt, RTU dalībnieku ideju attīstīšanai piedāvās 3D datu modeli – pilsētas "digitālo dvīni".

Hakatons nav paredzēts tikai jau pieredzējušiem programmētājiem, bet arī tiem kuriem vēl nav plaša pieredze un zināšanas programmēšanā. Dalībniekiem, kas vēlas gūt pirmo pieredzi radošu risinājumu izstrādē, "Riga TechGirls" piedāvās "low-code" jeb mazkoda izaicinājumu – izstrādāt hakatona komunikācijas platformas "Discord" botu.

Starptautiskā hakatona "CodeX" mērķis ir padarīt Rīgu par aizraujošu galamērķi jauniem talantiem un veidot tehnoloģiju kopienu, kuras centrā ir sadarbība un koprade. Hakatona laikā dalībnieki varēs izmantot mentorus, darbnīcas un apmeklēt dažādus neformālus pasākumus. Hakatons notiks Rīgas Tehniskās universitātēs telpās, kur tas uzņems vairāk nekā 200 programmētājus klātienē, kā arī vairāk nekā simts dalībnieku virtuālajā vidē. "CodeX" organizē inovāciju vadības uzņēmums "Helve" sadarbībā ar galvenajiem atbalstītājiem "Ubiquiti" un "Gravity Team", kā arī norises vietas atbalstītāju Rīgas Tehnisko universitāti.

Sekot līdzi hakatona jaunumiem iespējams "CodeX" sociālo tīklu platformās "Facebook", "Linkedin" un "Twitter".

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Helve Datorzinātne STEM Programmēšana Informācijas tehnoloģijas Hakatoni
53545769
Tehnoloģijas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form