Tuvojas Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiāde; RSU aicina skolēnus pieteikties atlasei
Foto: Publicitātes foto

Lai vidusskolēnos veicinātu interesi par bioloģiju, ķīmiju un fiziku, ik gadu vairāk nekā 20 Eiropas valstīs norisinās Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiāde. Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) organizēta, starptautiskā olimpiāde 2023. gadā notiks Latvijā. Līdz sestdienai, 3. decembrim, RSU aicina 8.–11. klašu komandas pieteikties olimpiādes valsts atlases pirmajai kārtai, lai mērotos spēkiem ar vienaudžiem Latvijā un vēlāk, iespējams, Eiropā. Olimpiāde būs piemērota jauniešiem, kas "jūt vilkmi" uz dabaszinātnēm un matemātiku un kam patīk darboties laboratorijā, veicot eksperimentus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ik gadu starptautiskā Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiāde norisinās citā Eiropas Savienības valstī, un katru dalībvalsti pārstāv divas komandas – katrā pa trim skolēniem. Latvijas valsts izlases dalībnieku atlase notiek nacionālās olimpiādes laikā trīs kārtās, no kurām pirmajā kārtā tiešsaistē tiek testētas skolēnu zināšanas, otrajā norit praktisko un teorētisko zināšanu pārbaude klātienē, bet trešajā – praktiskās sagatavošanās cikls pirms olimpiādes.

Konkursa atlases pirmā kārta norisināsies 10. decembrī, kad tiešsaistē RSU E-studiju sistēmā plānots testēt skolēnu teorētiskās zināšanas. Tajā paredzēti gan atvēra tipa, gan vairākizvēļu jautājumi par bioloģiju, ķīmiju un fiziku, kas pārbaudīs skolēnu spējas orientēties iepriekš nepazīstamās dabaszinātņu tēmās, analizēt problēmsituācijas, veikt aprēķinus un loģiski spriest.

Pēc pirmās atlases kārtas labāko rezultātu ieguvēji tiks aicināti uz atlases otro kārtu klātienē RSU 2023. gada 4. februārī. Otrajā atlases kārtā dalībnieki individuāli pildīs praktiskos darbus ķīmijā, bioloģijā un fizikā, parādot savas iemaņas praktisko eksperimentu veikšanā, spējas iegūt, apstrādāt un interpretēt rezultātus. Pēc otrās atlases kārtas tiks noteikti divpadsmit labākie skolēni, kas turpinās gatavošanos dalībai starptautiskajā olimpiādē. Savukārt Eiropas līmeņa olimpiāde norisināsies no 29. aprīļa līdz 5. maijam Rīgas Stradiņa universitātē.

Lai piedalītos olimpiādē, skolēniem laikā līdz 3. decembrim (ieskaitot) jāreģistrējas, izmantojot pieteikšanās formu. Plašāka informācija par olimpiādi, reģistrācijas anketa un iepriekšējo gadu uzdevumi atrodami olimpiādes vietnē.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.