Uzbūvē Rīgu pats! Rīgas skolu audzēkņus aicina pieteikties 'Minecraft' sacensībām
Foto: Publicitātes attēli

No 26. maija līdz 11. jūnijam Rīgas pilsētas vispārizglītojošo skolu komandas aicinātas piedalīties Rīgas pilsētu raksturojošo vietzīmju būvēšanas sacensības "Minecraft" virtuālajā Rīgas modelī, "Delfi" informēja "Esporta skolas" pārstāvji. Aktivitāte būs pilotprojekts, kurā eksperimentālā veidā tiek pārbaudītas iespējas pielietot "Minecraft Education Edition" un Rīgas modeli skolēnu kultūras apziņas, lokālpatriotisma un piederības sajūtas veidošanai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sacensības norisināsies attālināti divos posmos. To laikā skolēnu komandām 2–5 dalībnieku sastāvā tiks dots uzdevums uzkonstruēt kādu no Rīgas vēsturisko centru raksturojošām vietzīmēm, pieminekļiem vai citiem pilsētbūvniecības objektiem, papildinot un detalizējot esošo Rīgas pilsētas virtuālo modeli "Minecraft" vidē.

Pirmajā posmā katrai komandai tiks dotas 12 dienas (no 26. maija līdz 6. jūnijam), kuru laikā jāizpēta, jāapraksta un "Minecraft" virtuālajā Rīgas modelī jārekonstruē piešķirtais Rīgas vēsturiskā centra objekta eksterjers, piemēram, Melngalvju nams, Pētera baznīca, Brīvības piemineklis vai kāds cits no kopumā 26 objektu saraksta.

Reģistrēšanās ir atvērta no 12. līdz 23. maijam Esportaskola.lv vietnē. Nosacījumi – visiem vienas komandas biedriem jāmācās vienā un tajā pašā Rīgas skolā. Katrai komandai atbalsta sniegšanai vēlams piesaistīt vienu savas skolas pedagogu. Ņemot vērā, ka skolēnu komandas strādās individuāli, katram spēles dalībniekam pieslēdzoties virtuālajai spēles platformai attālināti no savām mājām, skolniekiem vēlamas "Minecraft" spēles pamata iemaņas, bet tās nav obligātas."

Maksimālais komandu skaits ir 20, un reģistrācija automātiski tiks slēgta, kad šis skaitlis būs sasniegts.

Spēle norisināsies "Minecraft Education Edition" vidē, kas pieejama visiem Rīgas skolēniem un pedagogiem ar izglītības iestādes izsniegtajiem "Microsoft Office 365" lietotāja kontiem sitēmā "edu.riga".

"Minecraft" priekšzināšanas skolotājiem nav obligātas, jo, reģistrējoties savas skolas komandas atbalstam, būs iespēja pieteikties uz "Minecraft Education Edition" sertificētu pedagogu vadītām mācībām, lai iepazītu spēles vides sniegtās iespējas. Mācību noslēgumā pedagogi saņems sertifikātu par "Minecraft" apmācību kursa pabeigšanu.

Otrajā posmā, kas norisināsies 11. jūnijā, notiks tiešsaistes ātrbūvēšanas sacensības, kurās viens dalībnieks no katras komandas cīnīsies par tehniski precīzākā un ātrākā būvnieka titulu. Otrā posma noslēgumā norisināsies virtuālā ekskursija, iepazīstinot ar skolēnu komandu pirmajā posmā veiktā darba rezultātiem, kā arī tiks apbalvotas trīs labākās komandas.

"Minecraft Rīgas" virtuālais modelis ir tapis Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas projektā "Kultūras plānošana kā metode sociālajai inovācijai pilsētās – UrbCultural Planning", kur Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments ir viens no partneriem. "Minecraft" virtuālā Rīga ir automatizēti veidots pilsētas modelis, balstoties uz pieejamajiem ģeotelpiskajiem datiem.

Sacensības organizē "Esporta skola" sadarbībā ar Rīgas pašvaldību, "Microsoft" un "Datorzinību centru".

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Datorzinātne Programmēšana Datorspēles Minecraft Tehnoloģijas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form