Vairāk nekā 98% RSU medicīnas studentu ir vakcinēti un gatavi studijām klātienē
Foto: Publicitātes foto

Apzinot situāciju Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātē, secināts, ka vairāk nekā 98% studiju programmas "Medicīna" studentu ir Covid-19 droši, jo ir vakcinējušies vai izslimojuši Covid-19. Līdz ar to RSU būs iespējams nodrošināt studiju procesu klātienē, tostarp ārstniecības iestādēs. Studiju process klātienē visās RSU fakultātēs sāksies šī gada 11. oktobrī, portālu "Delfi" informēja universitātē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Studiju process RSU pandēmijas laikā neapstājās ne uz brīdi, pateicoties izcilām digitālajām platformām, modernai e-studiju videi, atsaucīgiem un adaptēties spējīgiem mācībspēkiem. Tomēr ilgtermiņā kvalitatīvas studijas veselības aprūpē iespējams nodrošināt klātienē, kas šajā situācijā nozīmē – tikai Covid-19 drošiem studentiem. Neviens nevēlas, lai Covid-19 skarts students inficē kādu hroniski slimu pacientu. Vīrusa pārnese var notikt ne tikai auditorijā, bet jebkur augstskolā – vestibilā, kafetērijā vai bibliotēkā. Mums ir būtiski, lai viss mūsu kolektīvs, ne tikai Medicīnas fakultātes studenti, būtu vakcinējušies, šādi ievērojami samazinot Covid-19 izplatību," pauž RSU rektors profesors Aigars Pētersons, norādot – provizoriskā aptauja liecina, ka teju 95% RSU pasniedzēju ir vakcinējušies.

Kā veselības nozares izglītības flagmane, RSU jau maija izskaņā nāca klajā ar skaidrām norādēm uz vakcināciju kā uz vienīgo ceļu maksimāli infekcijdrošas vides sasniegšanai. Līdz 10. oktobrim augstskola darbojas daļēji drošā režīmā, kur studiju procesā var piedalīties ne tikai personas ar derīgiem vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātiem, bet arī testētās personas, apliecinot to ar atbilstošu Covid-19 sertifikātu par negatīvu testa rezultātu, kas iegūts pēdējo 48 stundu laikā, saskaņā ar valstī esošiem normatīvajiem aktiem. Savukārt no 11. oktobra klātienē studējošie, akadēmiskais un administrācijas pārstāvji RSU var atrasties tikai ar sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Koronavīruss Covid-19 Rīgas Stradiņa universitāte RSU
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form