Vērienīgajā konkursā 'FIZMIX Eksperiments' triumfē Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas komanda
Foto: Publicitātes foto

Ikgadējā skolēnu konkursā "FIZMIX Eksperiments" noskaidroti šogad labākie fizikas pratēji – finālā triumfēja Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas komanda "Optrons UV", portālu "Delfi" informēja konkursa pārstāvji. Kopumā savas zināšanas konkursā šogad lūkoja pierādīt 960 skolēni no 122 Latvijas skolām, tāpēc konkurence bija pamatīga.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Arī šogad konkursa kārtas norisinājās neklātienē, taču konkursa fināls un pasākums "Latvijas Fizikas diena" bija vērojama tiešraidē. Tajā skolotājs Valdis Zuters pārsteidza skatītājus ar aizraujošiem fizikas eksperimentiem, un Rīgas Tehniskās universitātes studenti kopā ar profesoru Pēteri Apsi-Apsīti skaidroja mītus un patiesību par nākotnes enerģiju. Skatītājiem bija iespēja sekot līdzi konkursantu veikumam, kā arī pašiem sacensties par balvām interaktīvā viktorīnā, pārbaudot savas zināšanas par nākotnes enerģiju.

Izvērtējot fināla uzdevumos iesniegtās atbildes, pirmo vietu un galveno balvu ieguva komanda "Optrons UV" no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas. Otra zinošākā komanda bija "Zobrati" no Jelgavas 5. vidusskolas, savukārt trešo vietu ieguva komanda "Putns" no Rīgas 84. vidusskolas. Konkursa finālā par uzvaru cīnījās arī komanda "MOm"" no Jelgavas 5. vidusskolas, "Andromeda" no Skrundas vidusskolas, "Gaismas nesēji" no Siguldas Valsts ģimnāzijas un "Kilovati" no Daugavpils Valsts ģimnāzijas.

"Katru gadu cenšos piedalīties "FIZMIX Eksperimentā", jo vēlos bērniem radīt interesi par fiziku jau no agra vecuma. Lai iemācītu fiziku, nepietiek ar mācību grāmatām vien – nepieciešamas aktivitātes ārpus mācību stundām, piemēram, šādi konkursi un zinātnes centru apmeklējumi. Komandu "Optrons UV" veidojuši fizikas olimpiādes dalībnieki, turklāt komandā no pieciem dalībniekiem četras ir meitenes, kas apliecina, ka arī meitenēm padodas fizika. Jaunieši bija entuziasma pilni un centīgi, tāpēc uzvara noteikti ir pelnīta," ar pārdomām pēc konkursa fināla dalās laureātu komandas "Optrons UV" skolotājs Valdis Jerums.

Fizika nav tik sarežģīta kā varētu šķist. Esam priecīgi par uzvaru un domājam, ka ikvienam vajadzētu piedalīties šajā konkursā, jo tas noteikti uzlaboja mūsu zināšanas. Lai uzvarētu, jābūt pozitīviem un ir nepieciešama stipra un saliedēta komanda. "Optrons UV" kapteine Laura

Uzvarētājus apsveicis arī "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste: "Šī ir izcila pieredze, un konkursā iegūtās zināšanas ļoti noderēs gan eksāmenos, gan arī vēlāk, studiju laikā. Jaunieši trīs mēnešu garumā ir pētījuši un izzinājuši iespējas, ko sniedz atjaunīgie resursi un saprātīgs energoresursu patēriņš, kā arī izaicinājuši sevi un teorētiskās fizikas zināšanas pielietojuši praktiski. Šī gada konkursa tēma – nākotnes enerģija – tika izraudzīta vēl pirms enerģētiskā drošība kļuva par vienu no aktuālākajiem tematiem valstī."

Turpinot pagājušajā gadā iesākto tradīciju, arī šogad tika pasniegta balva "FIZMIX Skolotājs 2022", lai pateiktos par skolotāju ieguldījumu skolēnu motivēšanā uzlabot fizikas zināšanas. Šogad konkursam pieteicās 93 skolotāji, kuri pildīja īpašus uzdevumus un pelnīja punktus – tāpat kā skolēni. Titulu "FIZMIX Skolotājs 2022" ieguva Jānis Bukins no Siguldas Valsts ģimnāzijas, kurš bija viens no šīs balvas ieguvējiem arī pērn. Cīņa bija spraiga, jo vien divi punkti šķīra Jāni Bukinu no dalītās otrās un trešās vietas ieguvējiem – Ligitas Neimanes no Cēsu Valsts ģimnāzijas un Valda Jeruma no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas. Uz Valku šogad ceļos divi tituli – gan teju, teju iegūtais "FIZMIX Skolotājs 2022", gan konkursa uzvarētāju tituls.

"Mācību stundas laikā kopā ar skolēniem sekoju līdzi fināla norisei, lai redzētu, kā veicas manai komandai "Gaismas nesēji". Jāatzīst, ka satraukums bija liels. Lai arī mana komanda neuzvarēja, es esmu ļoti priecīgs par skolēniem un viņu pavadīto laiku, gatavojoties konkursam. Ir prieks arī par saņemto titulu un balvu "FIZMIX Skolotājs 2022". Šo uztveru ne kā savu nopelnu, bet kā citu novērtējumu, kas ir visnotaļ patīkami. Piedaloties konkursā, arī es iemācījos daudz jauna," gandarījumu pauž Jānis Bukins.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Elektroenerģija FIZMIX Eksperiments Ilgtspējība Dabas resursi Fizika Izglītība Latvenergo Skola
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form