Latvijā ir izveidoti vairāki uzņēmumi, kas ar atšķirīgiem panākumiem būvē dronus dažādiem pielietojumiem. Jaunuzņēmums "AirBoard" piedāvā risinājumu lauksaimniecības nozarē.

Savu jaunāko veikumu "AirBoard" prezentējis uz skatuves Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars". Drons ir gan vadāms manuāli, gan arī var darboties automātiski. Tam ir iebūvēts radars, kas spēj noteikt dažādu objektu atrašanās vietu drona ceļā, lai izvairītos no sadursmes. Savukārt kalnu reģionos drons spēs automātiski pielāgoties nepieciešamajam izsmidzināšanas augstumam.

Jaunuzņēmuma izveidotājs Elviss Straupenieks ir no Liepājas. Viņš nodibināja uzņēmumu, vēl nesasniedzis pilngadību, kas ir iepriekš nebijis gadījums Latvijas jurisprudences vēsturē. Pēc tam Elviss devās uz ASV un izglītojās vienā no vadošajiem biznesa akseleratoriem Kalifornijā "Boost VC" un vēlāk arī "Alchemist Accelerator". Viņam privātas mentora konsultācijas nodrošināja miljardieris Tims Dreipers.

Jaunākie uzņēmējdarbības veiksmes stāsti vienmēr tehnoloģiju un inovāciju portālā Labsoflatvia.com.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form