Videospēļu radītāji tiksies hakatonā Ventspilī
Foto: Shutterstock

Lai veicinātu digitālo spēļu nozares attīstību Latvijā un Kurzemes reģionā, nodibinājums "Ventspils Augsto tehnoloģiju parks" sadarbībā ar biedrību "WindHackers" no 6. līdz 8. martam Ventspils Augstskolā rīko spēļu izstrādes hakatonu "GameHack 2020 Ventspils".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Globālais videospēļu nozares tirgus iepriekšējā gadā sasniedza 152 miljardus ASV dolāru (137 miljardus eiro), un pēc tirgus izpētes kompānijas "NewZoo" prognozes pēc četriem gadiem pieaugs līdz 200 miljardiem ASV dolāru (183 miljardiem eiro). Spēļu nozares attīstībai gan Latvijā, kā arī Kurzemes reģionā saskatām lielu izaugsmes potenciālu, un, pateicoties šādam pasākumam, varam sniegt iespēju radošiem un uzņēmīgiem cilvēkiem radīt inovatīvas spēles gan izklaides, gan izglītības jomā. Ventspilī ir izveidota vide, kur radīt un attīstīt jaunus un inovatīvus IT risinājumus, par ko liecina fakts, ka Ventspils ieguvusi augstāko rezultātu E-indeksa aptaujā, kā arī gada balvu "Platīna pele 2019" nominācijā Valsts digitālā transformācija," klāsta VATP pārstāve Aleksandra Serebrjakova.

"GameHack 2020 Ventspils" hakatona mērķis ir 48 stundu laikā radīt un attīstīt jaunas idejas videospēļu izstrādes jomā, novērtēt to biznesa potenciālu un izveidot starpdisciplināras komandas, kas spēj šīs idejas realizēt dzīvē. Šī pasākuma mērķauditorija ir IT, dizaina, uzņēmējdarbības un komunikācijas jomas studenti, kā arī spēļu izstrādes jomas eksperti, uzņēmēji un investori.

Pasākums norisināsies Ventspils Augstskolas telpās. Dalība pasākumā ir bez maksas. Pasākuma dalībniekiem tiks nodrošināta izmitināšana un ēdināšana, kā arī uzvarētājiem būs iespēja iegūt balvas 1500 eiro apmērā, kas palīdzēs turpināt darbu pie hakatonā radītās idejas.

Vienai komandai tiks dota iespēja doties uz vadošo spēļu industrijas notikumu Eiropā – "Digital Dragons 2020".

Ja rodas papildu jautājumi par hakatona norisi, tos būs iespējams uzdot klātienē jau 12. februārī "UniCon Cafe" Rīgā, Aleksandra Čaka ielā 58, pulksten 19.

"GameHack 2020 Ventspils" hakatonu atbalsta nodibinājums "Ventspils Augsto tehnoloģiju parks", Ventspils Augstskola, Ventspils Digitālais centrs, Vidzemes Augstskola, kā arī Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācija, "Vividly" un "TestDevLab". Pasākums tiek īstenots projekta "Baltijas spēļu izstrādes industrija – Stiprinot reģionālo attīstību" (BGI) ietvaros. Pasākumu organizē biedrība "WindHackers", kuras mērķis ir veicināt inovatīvu un tehnoloģijās balstītu ideju veidošanos jauniešu vidē, kā arī apvienot cilvēkus no dažādām nozarēm un sfērām, veicinot starpdisciplināro sadarbību un jaunu uzņēmumu izveidi.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Videospēles Informācijas tehnoloģijas Datorspēles Tehnoloģijas

Comment Form