Kalendārs

Vērts redzēt

Maisi vaļā
Maisi vaļā

Publikāciju un raidījumu sērija, kurā Delfi apraksta un analizē to, par ko astoņdesmitajos gados un agrāk ziņoja tie čekas aģenti, kuru darbības pēdas atrodamas bijušās LPSR Valsts drošības komitejas (VDK) pretizlūkošanas elektroniskajā datubāzē "Delta Latvija".

Apskatīt īpašo sēriju
Baņķieru drāma
Baņķieru drāma

Februāra vidū Latviju satricināja divi skandāli finanšu sfērā, iegūstot ļoti plašu rezonansi visā pasaulē – ASV paziņojums par sankcijām pret "ABLV Bank" un Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšana aizdomās par kukuļņemšanu. Tam sekoja "ABLV Bank" darbības apturēšana un lēmums par pašlikvidāciju.

Apskatīt īpašo sēriju
Latvijas Valsts prezidenti
Latvijas Valsts prezidenti

Kā uz politisko situāciju valstī skatās cilvēki, kuri konkrētos laika posmos stāvējuši klāt varas sadales procesiem gan Saeimā gan valdībā? Kādā valstī dzīvojam šodien un kādu nākotni sagaidām? Neatkarīgās Latvijas Valsts prezidenti par sevi un valsti.

Apskatīt īpašo sēriju
Petraviča un 'aplokšņu algas'
Petraviča un 'aplokšņu algas'

13.Saeimas deputāte Ramona Petraviča (“KPV LV”) pirms politiķes karjeras bija finanšu vadītāja viņas vīram Aleksandram Petravičam piederošajā SIA “Monēta”. Pirms vēlēšanām vēl kā deputāta amata kandidāte LTV raidījumā un 2019.gada janvārī jau kā labklājības ministra amata kandidāte “Delfi TV ar Jāni Domburu” studijā viņa apgalvoja, ka SIA “Monēta” darbiniekiem nav maksātas “aplokšņu algas”. “Delfi” saņēma pretēju informāciju no dažādiem avotiem – gan anonīmiem, gan pārbaudītiem, kuri nevēlējās atklāt savu vārdu publiski. Februārī, pēc Petravičas apstiprināšanas ministres amatā, “Delfi TV” arī bijušais Petraviču uzņēmuma darbinieks Dainis Prātiņš apliecināja, ka saņēmis “aplokšņu algu”. Petraviča pārmetumus noliedza, Krišjāņa Kariņa (JV) valdības politiķi aicināja VID pārbaudīt izskanējušās ziņas. VID pārbaudi ir veicis, ir konstatēti pārkāpumi, taču šobrīd nav zināms kādi, jo tos publicēt iestādei liedz likums.

Apskatīt īpašo sēriju
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.