close-ad
close-ad

Kalendārs

17. okt
14:00
Valdības ieteiktā FKTK priekšsēža amata kandidāte
Santa Purgaile
Maisi vaļā
Maisi vaļā

Publikāciju un raidījumu sērija, kurā Delfi apraksta un analizē to, par ko astoņdesmitajos gados un agrāk ziņoja tie čekas aģenti, kuru darbības pēdas atrodamas bijušās LPSR Valsts drošības komitejas (VDK) pretizlūkošanas elektroniskajā datubāzē "Delta Latvija".

Apskatīt īpašo sēriju
Latvijas Valsts prezidenta vēlēšanas 2019
Latvijas Valsts prezidenta vēlēšanas 2019

“Delfi TV ar Jāni Domburu” pirms 2019. gada Valsts prezidenta vēlēšanām intervēja visus trīs oficiāli nominētos kandidātus Egilu Levitu, Juri Jansonu un Didzi Šmitu. Kandidāti klāstīja savu vīziju par Latviju, kā arī skaidroja savas nostājas par aktuāliem jautājumiem un atskatījās uz līdzšinējajā publiskajā vai politiskajā karjerā sasniegto.

Apskatīt īpašo sēriju
Skandāls 'Rīgas Satiksmē'
Skandāls 'Rīgas Satiksmē'

Skandāls 'Rīgas Satiksmē' sākās ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja veiktu kratīšanu 2018. gada decembrī. Aizdomās par kukuļošanu vairākus simtus miljonu eiro vērtos tramvaju, trolejbusu un autobusu iepirkumos tika aizturētas vairākas uzņēmuma amatpersonas, un izskanēja aicinājumi atlaist uzņēmumu pārraugošo Rīgas domi. Amatus zaudēja 'Rīgas satiksmes' valdes locekļi, un viņu vietā uz dažiem mēnešiem stājās Anrijs Matīss, kurš publiski paziņoja par vēl vairākiem pārkāpumiem un aizdomīgiem līgumiem, ko slēdzis uzņēmums. Aprīļa sākumā, atsaucoties uz pārkāpumiem, torstarp 'Rīgas Satiksmes' pārvaldībā, pašvaldību lietu ministrs Juris Pūce (A/P) no amata atstādināja Rīgas mēru Nilu Ušakovu (Saskaņa). Ušakovs pārmetumus noraidīja, un vērsās tiesā. Tomēr līdz ar viņa ievēlēšanu Eiropas Parlamentā tiesa Ušakovu vairs nevar atgriezt Rīgas mēra amatā. Izmeklēšana par iespējamo kukuļošanu 'Rīgas Satiksmē' tikmēr turpinās.

Apskatīt īpašo sēriju
Petraviča un 'aplokšņu algas'
Petraviča un 'aplokšņu algas'

13.Saeimas deputāte Ramona Petraviča (“KPV LV”) pirms politiķes karjeras bija finanšu vadītāja viņas vīram Aleksandram Petravičam piederošajā SIA “Monēta”. Pirms vēlēšanām vēl kā deputāta amata kandidāte LTV raidījumā un 2019.gada janvārī jau kā labklājības ministra amata kandidāte “Delfi TV ar Jāni Domburu” studijā viņa apgalvoja, ka SIA “Monēta” darbiniekiem nav maksātas “aplokšņu algas”. “Delfi” saņēma pretēju informāciju no dažādiem avotiem – gan anonīmiem, gan pārbaudītiem, kuri nevēlējās atklāt savu vārdu publiski. Februārī, pēc Petravičas apstiprināšanas ministres amatā, “Delfi TV” arī bijušais Petraviču uzņēmuma darbinieks Dainis Prātiņš apliecināja, ka saņēmis “aplokšņu algu”. Petraviča pārmetumus noliedza, Krišjāņa Kariņa (JV) valdības politiķi aicināja VID pārbaudīt izskanējušās ziņas. VID pārbaudi ir veicis, ir konstatēti pārkāpumi, taču šobrīd nav zināms kādi, jo tos publicēt iestādei liedz likums.

Apskatīt īpašo sēriju
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.