close-ad

Kalendārs

'Covid-19' krīze
'Covid-19' krīze

Šā gada sākumā Ķīnas pilsētā Uhaņā tika fiksēts jauna tipa koronavīrusa “Covid-19” uzliesmojums. Šā gada februārī saslimšana ar vīrusu, kas izraisa smagu pneimoniju, strauji izplatījās Ziemeļitālijā, bet nedaudz vēlāk – citviet Eiropā. Latvijā par pirmo laboratoriski apstiprināto saslimšanu ar “Covid-19” tika paziņots 2. martā. 2020. gada 12. martā, reaģējot uz arvien straujāku “Covid-19” izplatību, Ministru kabinets nolēma izsludināt Latvijā ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus masu pasākumu norisei, uz mēnesi pārtraucot klātienes mācības izglītības iestādēs, izņemot pirmsskolas izglītības iestādes, kā arī ieviešot vairākus citus ierobežojumus. Jau divas dienas vēlāk valdība nolēma no 17. marta faktiski slēgt Latvijas robežas, apturot jebkura veida starptautiskos pasažieru pārvadājumus. “Delfi TV ar Jāni Domburu” uzmanības fokusā šajā laikā ir atbildīgo institūciju lēmumi, kas saistīti ar ar centieniem ierobežot “Covid-19” izplatību, kā arī šo lēmumu ietekme uz ekonomiku un iedzīvotāju ikdienas dzīvi.

Apskatīt īpašo sēriju
Krīzes laika iepirkumi
Krīzes laika iepirkumi

Kopš ārkārtas situācijas izsludināšanas 2020. gada 12. martā, uz iepirkumiem, kas saistīti ar Covid-19 apkarošanu, netiek attiecinātas Publisko iepirkumu likuma prasības. Miljonos eiro mērāmas summas dažādu individuālo aizsardzības līdzekļu, dezinfekcijas līdzekļu un medicīniskā aprīkojuma iegādei tiek ņemtas no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, bet iepirkumu konkursi, lai izraudzītos izdevīgāko piedāvājumu, nenotiek. “Delfi TV ar Jāni Domburu” pēta, cik kvalitatīvi ir šajos ārkārtas iepirkumos iegādātie aizsarglīdzekļi un vai amatpersonas, izvērtējot komersantu piedāvājumus un preču atbilstību apliecinošos dokumentus, ir bijušas uzdevuma augstumos.

Apskatīt īpašo sēriju
Maisi vaļā
Maisi vaļā

Publikāciju un raidījumu sērija, kurā Delfi apraksta un analizē to, par ko astoņdesmitajos gados un agrāk ziņoja tie čekas aģenti, kuru darbības pēdas atrodamas bijušās LPSR Valsts drošības komitejas (VDK) pretizlūkošanas elektroniskajā datubāzē "Delta Latvija".

Apskatīt īpašo sēriju
Skandāls 'Rīgas Satiksmē'
Skandāls 'Rīgas Satiksmē'

Skandāls 'Rīgas Satiksmē' sākās ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja veiktu kratīšanu 2018. gada decembrī. Aizdomās par kukuļošanu vairākus simtus miljonu eiro vērtos tramvaju, trolejbusu un autobusu iepirkumos tika aizturētas vairākas uzņēmuma amatpersonas, un izskanēja aicinājumi atlaist uzņēmumu pārraugošo Rīgas domi. Amatus zaudēja 'Rīgas satiksmes' valdes locekļi, un viņu vietā uz dažiem mēnešiem stājās Anrijs Matīss, kurš publiski paziņoja par vēl vairākiem pārkāpumiem un aizdomīgiem līgumiem, ko slēdzis uzņēmums. Aprīļa sākumā, atsaucoties uz pārkāpumiem, torstarp 'Rīgas Satiksmes' pārvaldībā, pašvaldību lietu ministrs Juris Pūce (A/P) no amata atstādināja Rīgas mēru Nilu Ušakovu (Saskaņa). Ušakovs pārmetumus noraidīja, un vērsās tiesā. Tomēr līdz ar viņa ievēlēšanu Eiropas Parlamentā tiesa Ušakovu vairs nevar atgriezt Rīgas mēra amatā. Izmeklēšana par iespējamo kukuļošanu 'Rīgas Satiksmē' tikmēr turpinās.

Apskatīt īpašo sēriju
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.