Uz saturu
close-ad

Īpašās sērijas

Tag Actions

Par ko balsot Rīgā?

“Delfi TV ar Jāni Domburu” pirms 2020. gada ārkārtas Rīgas domes vēlēšanām īsteno interviju ciklu “Par ko balsot Rīgā?“. Raidījumos vēlētāji var iepazīties ar visiem politiskajiem spēkiem un to apvienībām, kuras iesniegušas kandidātu sarakstus. Sarakstu līderi atbild uz jautājumiem par līdzšinējo darbību, programmatiskajiem plāniem un savstarpējo konkurenci. Rīgas domes tika atlaista 2020. gada februārī. Sākotnēji ārkārtas vēlēšanas bija ieplānotas aprīlī, bet Covid-19 pandēmijas dēļ tās tika pārceltas uz 29. augustu. Kandidātu sarakstus vēlēšanām iesnieguši 15 politiskie spēki vai to apvienības.


Krīzes laika iepirkumi

Kopš ārkārtas situācijas izsludināšanas 2020. gada 12. martā, uz iepirkumiem, kas saistīti ar Covid-19 apkarošanu, netiek attiecinātas Publisko iepirkumu likuma prasības. Miljonos eiro mērāmas summas dažādu individuālo aizsardzības līdzekļu, dezinfekcijas līdzekļu un medicīniskā aprīkojuma iegādei tiek ņemtas no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, bet iepirkumu konkursi, lai izraudzītos izdevīgāko piedāvājumu, nenotiek. “Delfi TV ar Jāni Domburu” pēta, cik kvalitatīvi ir šajos ārkārtas iepirkumos iegādātie aizsarglīdzekļi un vai amatpersonas, izvērtējot komersantu piedāvājumus un preču atbilstību apliecinošos dokumentus, ir bijušas uzdevuma augstumos.


'Covid-19' krīze

Šā gada sākumā Ķīnas pilsētā Uhaņā tika fiksēts jauna tipa koronavīrusa “Covid-19” uzliesmojums. Šā gada februārī saslimšana ar vīrusu, kas izraisa smagu pneimoniju, strauji izplatījās Ziemeļitālijā, bet nedaudz vēlāk – citviet Eiropā. Latvijā par pirmo laboratoriski apstiprināto saslimšanu ar “Covid-19” tika paziņots 2. martā. 2020. gada 12. martā, reaģējot uz arvien straujāku “Covid-19” izplatību, Ministru kabinets nolēma izsludināt Latvijā ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus masu pasākumu norisei, uz mēnesi pārtraucot klātienes mācības izglītības iestādēs, izņemot pirmsskolas izglītības iestādes, kā arī ieviešot vairākus citus ierobežojumus. Jau divas dienas vēlāk valdība nolēma no 17. marta faktiski slēgt Latvijas robežas, apturot jebkura veida starptautiskos pasažieru pārvadājumus. “Delfi TV ar Jāni Domburu” uzmanības fokusā šajā laikā ir atbildīgo institūciju lēmumi, kas saistīti ar ar centieniem ierobežot “Covid-19” izplatību, kā arī šo lēmumu ietekme uz ekonomiku un iedzīvotāju ikdienas dzīvi.


Skandāls 'Rīgas Satiksmē'

Skandāls 'Rīgas Satiksmē' sākās ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja veiktu kratīšanu 2018. gada decembrī. Aizdomās par kukuļošanu vairākus simtus miljonu eiro vērtos tramvaju, trolejbusu un autobusu iepirkumos tika aizturētas vairākas uzņēmuma amatpersonas, un izskanēja aicinājumi atlaist uzņēmumu pārraugošo Rīgas domi. Amatus zaudēja 'Rīgas satiksmes' valdes locekļi, un viņu vietā uz dažiem mēnešiem stājās Anrijs Matīss, kurš publiski paziņoja par vēl vairākiem pārkāpumiem un aizdomīgiem līgumiem, ko slēdzis uzņēmums. Aprīļa sākumā, atsaucoties uz pārkāpumiem, torstarp 'Rīgas Satiksmes' pārvaldībā, pašvaldību lietu ministrs Juris Pūce (A/P) no amata atstādināja Rīgas mēru Nilu Ušakovu (Saskaņa). Ušakovs pārmetumus noraidīja, un vērsās tiesā. Tomēr līdz ar viņa ievēlēšanu Eiropas Parlamentā tiesa Ušakovu vairs nevar atgriezt Rīgas mēra amatā. Izmeklēšana par iespējamo kukuļošanu 'Rīgas Satiksmē' tikmēr turpinās.


Latvijas Valsts prezidenta vēlēšanas 2019

“Delfi TV ar Jāni Domburu” pirms 2019. gada Valsts prezidenta vēlēšanām intervēja visus trīs oficiāli nominētos kandidātus Egilu Levitu, Juri Jansonu un Didzi Šmitu. Kandidāti klāstīja savu vīziju par Latviju, kā arī skaidroja savas nostājas par aktuāliem jautājumiem un atskatījās uz līdzšinējajā publiskajā vai politiskajā karjerā sasniegto.


Par ko balsot Eiropā?

“Delfi TV ar Jāni Domburu” pirms 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanām īsteno debašu un interviju ciklu “Par ko balsot Eiropā?“. Raidījumos, kas norisinās no 13. līdz 24. maijam, vēlētāji var iepazīties ar socioloģiskās aptaujās vadošajiem Latvijas politiskajiem spēkiem, to līdzšinējo darbību, programmatiskajiem plāniem un savstarpējo konkurenci.


Maisi vaļā

Publikāciju un raidījumu sērija, kurā Delfi apraksta un analizē to, par ko astoņdesmitajos gados un agrāk ziņoja tie čekas aģenti, kuru darbības pēdas atrodamas bijušās LPSR Valsts drošības komitejas (VDK) pretizlūkošanas elektroniskajā datubāzē "Delta Latvija".


Petraviča un 'aplokšņu algas'

13.Saeimas deputāte Ramona Petraviča (“KPV LV”) pirms politiķes karjeras bija finanšu vadītāja viņas vīram Aleksandram Petravičam piederošajā SIA “Monēta”. Pirms vēlēšanām vēl kā deputāta amata kandidāte LTV raidījumā un 2019.gada janvārī jau kā labklājības ministra amata kandidāte “Delfi TV ar Jāni Domburu” studijā viņa apgalvoja, ka SIA “Monēta” darbiniekiem nav maksātas “aplokšņu algas”. “Delfi” saņēma pretēju informāciju no dažādiem avotiem – gan anonīmiem, gan pārbaudītiem, kuri nevēlējās atklāt savu vārdu publiski. Februārī, pēc Petravičas apstiprināšanas ministres amatā, “Delfi TV” arī bijušais Petraviču uzņēmuma darbinieks Dainis Prātiņš apliecināja, ka saņēmis “aplokšņu algu”. Petraviča pārmetumus noliedza, Krišjāņa Kariņa (JV) valdības politiķi aicināja VID pārbaudīt izskanējušās ziņas. VID pārbaudi ir veicis, ir konstatēti pārkāpumi, taču šobrīd nav zināms kādi, jo tos publicēt iestādei liedz likums.


Valdības veidošana

13. Saeimas vēlēšanās balsstiesīgie iedzīvotāji savu pārstāvniecību parlamentā uzticējuši septiņiem politiskajiem spēkiem. Fragmentētajai Saeimai valdības veidošanas nenākas viegli. Pirmā un otrā kandidāta, kuru Valsts prezidents aicināja izveidot valdību — Jāņa Bordāna (JKP) un Alda Gobzema ("KPV LV") — centieni cieta neveiksmi. 23.janvārī apstiprināts trešā Raimonda Vējoņa aicinātā valdības veidotāja Krišjāņa Kariņa (JV) Ministru kabinets.


Latvijas Valsts prezidenti

Kā uz politisko situāciju valstī skatās cilvēki, kuri konkrētos laika posmos stāvējuši klāt varas sadales procesiem gan Saeimā gan valdībā? Kādā valstī dzīvojam šodien un kādu nākotni sagaidām? Neatkarīgās Latvijas Valsts prezidenti par sevi un valsti.


Par ko balsot?

"Delfi TV ar Jāni Domburu" pirms 13.Saeimas vēlēšanām īstenoja diskusiju, debašu un interviju sēriju "Par ko balsot?". Pirmās šīs sērijas tiešraides nāca klajā 2018. gada maijā, bet turpinājums sekoja septembrī un oktobra pirmajā nedēļā. Šai raidījumos vēlētāji varēja iepazīties ar Latvijas politiskajiem spēkiem, to līdzšinējo darbību, konkurenci un potenciāliem piedāvājumiem, kā arī dzirdēt, ko par to saka dažādu jomu eksperti, zinātāji un sabiedrībā atzītas personības.


Māja – kuģis

"Māja – kuģis" ir miljonāra Argoda Lūsiņa uzņēmumam piederošs objekts Pāvilostas novadā, kas kopš 2011. gada atradās kāpu aizsargjoslā. Neraugoties uz ministriju, iestāžu un tiesas iesaisti, ēkai līdzīgais pontons stāvkrastā atradās līdz 2018. gada 24.augustam, kad uzņēmējs to prom no aizsargjoslas pārvietoja aptuveni 150 metrus iekšzemē.


Baņķieru drāma

2018. gada februāra vidū Latviju satricināja divi skandāli finanšu sfērā, iegūstot ļoti plašu rezonansi visā pasaulē – ASV paziņojums par sankcijām pret "ABLV Bank" un Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšana aizdomās par kukuļņemšanu. Tam sekoja "ABLV Bank" darbības apturēšana un lēmums par pašlikvidāciju. 2019. gada sākumā valdības vadītājs Krišjānis Kariņš paziņoja par nodomu sākt "finanšu sistēmas kapitālo remontu". Jūlija pirmajā nedēļā atlūgumus iesniedza banku uzrauga - Finanšu un kapitāla tirgus komisijas - vadītājs Pēters Putniņš un viņa vietniece Gunta Razāne.


Pašvaldību vēlēšanas 2017

Pirms 2017. gada pašvaldību vēlēšanām "Delfi TV ar Jāni Domburu" piedāvāja Rīgas un citu Latvijas lielāko pilsētu kandidātu sarakstu un populārāko partiju līderu intervijas, kā arī žurnālistu, ekspertu un sabiedrībā pazīstamu personību diskusijas.


2% no IKP: Kā mūs aizsargās?

Kopš Ukrainas konflikta sākuma Latvijas aizsardzības budžets piedzīvojis strauju kāpumu: salīdzinot ar gadiem pēc finanšu krīzes, šogad tas ir gandrīz trīs reizes lielāks, pirmo reizi sasniedzot mērķi – 2% no iekšzemes kopprodukta.


Gads līdz 100

"Gads līdz 100" ir interviju sērija valsts svētku nedēļā.


Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.