Baņķieru drāma: atbild Latvijas Bankas padomes loceklis Kušners. Pilns ieraksts

Piektdien, 23. februārī, "Delfi TV ar Jāni Domburu" viesojās Latvijas Bankas padomes loceklis Edvards Kušners. Piedāvājam intervijas ierakstu.

Latvijas Bankas padomē strādā seši cilvēki. Viens no viņiem - prezidents Ilmārs Rimšēvičs - pagājušajā nedēļas nogalē tika aizturēts saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas dienesta aizdomām par kukuļņemšanu.

Savukārt trešā lielākā banka pēc aktīvu apmēra "ABLV Bank" naktī uz pirmdienu pārtrauca klientu darījumus pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas lēmuma. Komisija to pamatoja ar Eiropas Centrālās bankas instrukciju un nepieciešamību bankai dot laiku atrisināt grūtības.

Kopš 13. februāra, kad ASV Valsts kases Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija publiskoja ziņojumu par "Institucionalizētu naudas atmazgāšanu" bankā, tās īstenotu kukuļdošanu un citiem pārkāpumiem, kā arī rosināja liegt "ABLV Bank" darījumus dolāru valūtā, no šīs kredītiestādes aizplūduši aptuveni 600 miljoni eiro. Apķīlājot savu vērtspapīru portfeli "ABLV Bank" no Latvijas Bankas aizņēmās 97 miljonus eiro, bet trešdien lūdza palielināt aizdevumu.

Domburs aicina arī "Delfi" lasītājus uzdot savus jautājumus Edvardam Kušneram – gan publiski (šī raksta komentāros un "Delfi" "Facebook" lapā), gan sūtot e-pastu (janis.domburs@delfi.lv).

Source info

www.DELFI.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Kalendārs

Skatīt vairāk

Jaunākais