Ceturtdien, 22. novembrī, pulksten 13, "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā viesojās Latvijas Valsts prezidents Guntis Ulmanis (1993—1999). Aizritējis jau pusotrs mēnesis, kopš tika ievēlēta 13. Saeima. Nule kā sadalīti krēsli parlamentā, taču ar jaunās valdības izveidi tik raiti vis nesokas. Pirmā ministru prezidenta amata kandidāta centieni izveidot valdību ir cietuši neveiksmi, nākamais kandidāts vēl nav nosaukts. Kā uz šā brīža politisko situāciju valstī skatās cilvēks, kurš savulaik pats ne reizi vien stāvējis klāt šiem procesiem, kādā valstī dzīvojam šodien un kādu nākotni sagaidām? Pēc tiešraides saruna skatāma ierakstā.

Guntis Ulmanis ir pirmais Latvijas prezidents pēc neatkarības atjaunošanas, viņš valsts vadītāja amatā atradās no 1993. līdz 1999. gadam. Par nozīmīgākajiem Ulmaņa prezidentūras panākumiem min noslēgto Latvijas-Krievijas līgumu par Krievijas armijas izvešanu no Latvijas un pilsonības likuma pieņemšanu.

Zīmīgi, ka šā gada vēlēšanu diskusijās un komentāros, raksturojot jaunievēlēto 13. Saeimu un tās koalīcijas veidošanas sarunas, eksperti kā vienu no salīdzinošiem piemēriem vairākkārt pieminējuši tieši Ulmaņa prezidentūras laikā notikušo 1995. gada 6. Saeimas koalīcijas tapšanu.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties DELFI plus abonementu:
  • Ik mēnesi vairāk nekā 100 rakstu un video materiālu
  • Analītisko rakstu sērijas un stāstniecības projekti
  • DELFI bez komercreklāmas
  • Videolekcijas un apjomīgs rakstu arhīvs
Abonē DELFI plus
par 1 eiro uz pirmajām 4 nedēļām*
*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 2,99 eiro par abonēšanas periodu, izmantojot tavu norādīto apmaksas metodi. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā DELFI kontā.
Kāpēc abonēt DELFI plus?
Esi DELFI plus abonents?

Tags

DELFI plus Guntis Ulmanis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form