Jaunā mācību gada priekšvakarā "Delfi TV ar Jāni Domburu" izvaicāja izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku (JKP). Viņas uzstājība bija par iemeslu, kādēļ, neraugoties uz visai atšķirīgiem juristu vērtējumiem par maija beigās un jūnija sākumā notikušās Latvijas Universitātes Satversmes sapulces pieņemtā lēmuma leģitimitāti, valdība šonedēļ nolēma neapstiprināt Indriķi Muižnieku Latvijas Universitātes rektora amatā.

Tagad abi universitātes prorektori ir devušies ilgos atvaļinājumos, bet administrācijas vadītājs Ansis Grantiņš ir iesniedzis atlūgumu. Muižnieks sev nelabvēlīgo valdības lēmumu ir apstrīdējis tiesā un tuvākajā laikā lūgs tiesu lemt arī par pagaidu noregulējumu, proti, aizliegt Latvijas Universitātei rīkot jaunas rektora vēlēšanas.

Savukārt pašvaldību dusmas Šuplinska izpelnījusies ar ierosinājumu jau no nākamā gada 1. janvāra sākumskolas brīvpusdienu apmaksāšanu uzticēt vietvarām. Kopumā Izglītības un zinātnes ministrija nākamā gada valsts budžetā papildus pieprasījusi 128 miljonus eiro.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties DELFI plus abonementu:
  • Ik mēnesi vairāk nekā 100 rakstu un video materiālu
  • Analītisko rakstu sērijas un stāstniecības projekti
  • DELFI bez komercreklāmas
  • Videolekcijas un apjomīgs rakstu arhīvs
Abonē DELFI plus
par 1 eiro uz pirmajām 4 nedēļām*
*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 2,99 eiro par abonēšanas periodu, izmantojot tavu norādīto apmaksas metodi. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā DELFI kontā.
Kāpēc abonēt DELFI plus?
Esi DELFI plus abonents?

Tags

Ilga Šuplinska DELFI plus Izglītības un zinātnes ministrija Latvijas Universitāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form