See more

Nils Ušakovs (S) ir atstādināts no Rīgas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas. Par šā notikuma cēloņiem un sekām "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā pirmdien tiešraidē atbildēja atstādināšanas lēmuma pieņēmējs — vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (A/P).

Atzīmējam, ka otrdien, 9. aprīlī, pulksten 15 tiešraidē "Defi TV ar Jāni Domburu" viesosies arī pats no amata pienākumu pildīšanas atstādinātais Ušakovs.

Lēmumu par atstādināšanas rīkojuma izdošanu Pūce pieņēma pēc Rīgas domē veiktās juridiskās pārbaudes, kurā atklāja virkni iespējamu Ušakova likumpārkāpumu.

Rīkojumā Pūce pamato, ka Ušakova atstādināšana ir nepieciešama, lai ar viņa sodīšanu nodrošinātu sabiedrības interešu un tiesību ievērošanu un radītu sabiedrībā apziņu, ka valsts aizsargā indivīdu intereses un tiesības, veicina politiskās un tiesiskās kultūras izaugsmi, personu atbildības un tiesiskās kārtības noturību, kā arī tiek reaģēts uz pieļautiem tik būtiskiem normatīvo aktu pārkāpumiem.

No amata atstādinātais mērs, komentējot šo soli, teica, ka Pūces izdotais rīkojums ir prettiesisks, bet tajā izmantotie argumenti ir "bērnudārza līmenī, neprofesionāli un viegli atspēkojami tiesā".

Ar pilnu rīkojuma tekstu iespējams iepazīties šeit.

Jānis Domburs aicina arī "Delfi" lasītājus iesūtīt savus jautājumus un viedokļus studijas viesim – gan publiski (šī raksta komentāros un "Delfi" "Facebook" lapā), gan sūtot e-pastu (janis.domburs@delfi.lv).

Source

www.DELFI.lv

Tags

Jānis Domburs Juris Pūce Nils Ušakovs Rīgas dome
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form