8. maijā Saeimas opozīcijā esošā partija Zaļo un Zemnieku savienība izlēma Valsts prezidenta amatam virzīt tiesībsargu Juri Jansonu. Viņš ir apstiprinājis savu gatavību kandidēt uz šo amatu. Piektdien, 10. maijā "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā tiešraidē Jansons izklāstīja savus vīziju, ko vēlas sasniegt Valsts prezidenta amatā, kā arī atbildēja uz jautājumiem par padarīto 25 gadus ilgās karjeras laikā dažādās valsts iestādēs.

Juris Jansons dzimis 1973.gadā. Studējis Latvijas Universitātē un Rīgas Stradiņa universitātē, iegūstot maģistra grādus ekonomikā un tiesību zinātnē. Bijis arī Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzējs kursā "Tiesību filozofija", kā arī studējis socioloģiju doktorantūrā.

Kopš 1994. gada Jansons strādājis dažādās valsts iestādēs – Latvijas Bankā, Tieslietu ministrijā, Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariātā, kā arī vadījis Rīgas slimokases maksātnespējas procesu. 2011. gadā ievēlēts par Latvijas Republikas tiesībsargu un 2016. gadā pārvēlēts amatā. Tiesībsarga pilnvaru termiņš ir pieci gadi.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties DELFI plus abonementu:
  • Ik mēnesi vairāk nekā 100 rakstu un video materiālu
  • Analītisko rakstu sērijas un stāstniecības projekti
  • DELFI bez komercreklāmas
  • Videolekcijas un apjomīgs rakstu arhīvs
Abonē DELFI plus
par 1 eiro uz pirmajām 4 nedēļām*
*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 2,99 eiro par abonēšanas periodu, izmantojot tavu norādīto apmaksas metodi. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā DELFI kontā.
Kāpēc abonēt DELFI plus?
Esi DELFI plus abonents?

Tags

DELFI plus Juris Jansons Raimonds Vējonis Saeima Zaļo un zemnieku savienība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form