Otrdien "Delfi TV ar Jāni Domburu" tiešraidē uz jautājumiem par pēdējā pusgadā paveikto un neizdarīto atbildēja kopš februāra Latvijas galvaspilsētas pašvaldībā saimniekojušie pagaidu administratori Edvīns Balševics, Aleksejs Remesovs un Artis Lapiņš, kā arī viņu izvēlētā pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītāja Iveta Zalpētere.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (A/P) Rīgas domes atlaišanu iniciēja pagājušā gada nogalē, to pamatojot ar pašvaldības nespēju atrisināt atkritumu apsaimniekošanas jautājumus. Vēlāk, kārtējo reizi izjūkot domes valdošajai koalīcijai, trīs reizes pēc kārtas tika sasauktas pašvaldības sēdes bez kvoruma, tādējādi dodot pašvaldības atlaišanai neapstrīdamu juridisku pamatu.

Saeima domes atlaišanas likumprojektu galīgajā lasījumā pieņēma februārī, par pašvaldības pagaidu administratoriem ieceļot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāru Balševicu, Finanšu ministrijas Juridiskā departamenta direktoru Lapiņu un Tieslietu ministrijas Juridiskā departamenta direktores vietnieku Remesovu. Tobrīd domes ārkārtas vēlēšanas bija ieplānotas aprīlī, bet Covid-19 pandēmijas dēļ tās tika pārceltas uz augusta beigām, tādēļ pagaidu administratoru vadības periods pašvaldībā no sākotnējiem dažiem mēnešiem ieildzis līdz pusgadam.

Šajā laikā viņi pieņēmuši arī pretrunīgus lēmumus, tostarp izvēloties par pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītāju Zalpēteri, kura iepriekš kandidējusi vēlēšanās no "Latvijas attīstībai" saraksta. Tāpat diskusijas raisīja lēmums samazināt sabiedriskā transporta reisu skaitu Covid-19 krīzes sākumā, kā arī Tērbatas ielā rīkotie pasākumi, kuru laikā netika ievēroti sociālās distancēšanās noteikumi.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.

Tags

Iveta Zalpētere Juris Pūce Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form