Šodien "Delfi TV ar Jāni Domburu" tiešraidē viesojas Latvijā pazīstamākais šefpavārs Mārtiņš Rītiņš. Nesen viņš ar vērienu svinēja savu septiņdesmito dzimšanas dienu, bet pagaidām vēl nepošas doties pensijā.

Lielbritānijā dzimušais šefpavārs Rītiņš popularitāti iemantoja jau deviņdesmitajos gados, kad kļuva par restorāna "Vincents" šefpavāru un kulinārijas šovu vadītāju. Rītiņš ir arī 2000. gados izveidotās biedrības "Slow food Latvia" vadītājs. Šīs biedrības mērķis ir atbalstīt vietējo bioloģisko lauksaimniecību, mazos ražotājus un gastronomiskā mantojuma saglabāšanu.

Tagad viņš iesaistījies arī restorānu biznesa pārstāvju centienos panākt samazinātās pievienotās vērtības nodokļa likmes piemērošanu ēdināšanas nozarei, uzsverot, ka pašreizējā nodokļu politika īpaši kaitē tieši mazajiem uzņēmumiem, kuru piedāvājumā ir vietējie un sezonālie produkti.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu. Ja jau esi abonents,
Kāpēc abonēt?

Tags

DELFI plus Mārtiņš Rītiņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.