Gan Pirmajā gan Otrajā pasaules karā Latvijas teritorijā notika aktīva karadarbība. Savukārt 1918.-1920. gadā Latvijā notika brīvības cīņas. Saskaņā ar vēsturnieku aprēķiniem, šajos karos dzīvības zaudēja aptuveni 400 000 militārpersonu (vēl 300 000 mira karagūstekņu nometnēs). Ar kritušo karavīru meklēšanu un pārapbedīšanu Latvijā nodarbojas vairākas biedrības - to pārstāvji aicināti uz sarunu "Delfi TV ar Jāni Domburu" ēterā Lāčplēša dienā, 11. novembrī.

Meklēšanas vienību "Leģenda" raidījumā pārstāvēs Tālis Ešmits, meklēšanas vienību "Patriots" - Deniss Trusle, bet Brāļu kapu komiteju, kurai valsts deleģējusi karavīru meklēšanas un pārapbedīšanas koordinēšanu - Arnis Āboltiņš. Gadā tiek uzieti, ekshumēti un pārbedīti 200-300 karavīru.

Tiek lēsts, ka Krievijas Impērijas armijas latviešu strēlnieku bataljonos 1915.-1917. gadā krita apmēram 10 000 strēlnieku, bet pēc mūsu vēsturnieku pieņēmumiem, Pirmā pasaules kara laikā Krievijas pusē visās frontēs dzīvību zaudēja apmēram 30 000 - 35 000 latviešu karavīru.

Līdz šim mūsu valsts teritorijā apzinātas 205 vācu armijas kritušo kapsētas, kā arī ir ziņas par aptuveni 10 iznīcinātām kapsētām.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu. Ja jau esi abonents,
Kāpēc abonēt?

Tags

DELFI plus Krievija Lāčplēša diena Vācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form