Pēc tam, kad ārstniecības personu – ārstu, medmāsu un atbalsta personāla – atalgojuma palielināšanai prasīto 119.7 miljonu eiro vietā 2020. gada budžetā atvēlēti tikai 60 miljoni, mediķi gatavojas jaunām protesta akcijām, iespējams, pat streikam. Par mediķu plāniem un prasībām politiķiem 22. novembrī tika spriests tiešraides diskusijā "Delfi TV ar Jāni Domburu". Pēc tiešraides raidījums pieejams ierakstā.

Jau nākamnedēļ pie Saeimas plānota vēl viena protesta akcija, kuras laikā plānots prasīt veselības ministres Ilzes Viņķeles ("Attīstībai/PAR!") demisiju, kā arī pagājušajā nedēļā pieņemtā valsts budžeta likuma nodošanu otrreizējai caurlūkošanai. Valsts prezidents Egils Levits gan šonedēļ izteicies, ka, visticamāk, tomēr izsludinās gan 2020. gada valsts budžetu, gan vidēja termiņa budžetu 2020.- 2022. gadam, taču vērsīsies Saeimā ar aicinājumu "sakārtot Veselības aprūpes finansēšanas likumu atbilstoši pieņemtajam valsts budžeta likumam". Patlaban spēkā esošais likums noteic, ka mediķu atalgojuma paaugstināšanai nākamā gada budžetā jāparedz vairāk nekā 191 miljons eiro.

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadītājs Valdis Keris šonedēļ izteicās, ka jau nākamnedēļ arodbiedrība vērsīsies arī Centrālajā vēlēšanu komisijā ar ierosinājumu rīkot parakstu vākšanu referendumam par 13. Saeimas atlaišanu.

"Delfi TV ar Jāni Domburu" tiešraides diskusijā "Mediķi pret politiķiem: protesti, streiks, valsts budžeta pārskatīšana – kas tālāk?" mediķus pārstāvēs LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris, Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece un Latvijas Māsu biedrības viceprezidente Ilze Ortveina. Diskusijā piedalīsies veselības ministre Ilze Viņķele, kā arī par valsts budžeta virzību Saeimā atbildīgās Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars un par veselības nozari atbildīgās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride.

Tags

Ilze Viņķele Jānis Domburs Latvijas Ārstu biedrība Mārtiņš Bondars Valdis Keris Veselības aprūpe

Comment Form