Svētdien, 6. jūnijā "Delfi TV ar Jāni Domburu" piedāvāja 2021. gada pašvaldību vēlēšanu rezultātu analīzi – "Pēcvēlēšanu rīts ar Jāni Domburu". Pirmo pēc administratīvi teritoriālās reformas notikušo pašvaldību vēlēšanu rezultātus kopā ar Jāni Domburu studijā vispirms iztirzās eksperti, bet pēc tam – vēlēšanās visplašāk pārstāvēto politisko partiju politiķi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmajā stundā ekspertu krēslos "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā bija RSU Eiropas studiju fakultātes Politikas zinātnes katedras docētāja Lelde Metla-Rozentāle un "Luminor" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš. Šajā laikā tiešsaistē plānots sazināties ar Gati Truksni (ZZS) Jūrmalā, Egilu Helmani (NA) Ogrē, Jāni Vītoliņu ("Latvijai un Ventspilij") un Ģirtu Valdi Kristovski (JV/LRA), kā arī Jāni Lāčplēsi (Latgales partija) un Andreju Elksniņu ("Saskaņa") Daugavpilī.

Tiešraides otrajā stundā ekspertu krēslos sēdās politologs Juris Rozenvalds un "Providus" vadošā pētniece labas pārvaldības jautājumos Līga Stafecka. Par vēlēšanu rezultātiem un no tiem izrietošajiem secinājumiem tiešsaistē plānots iztaujāt Jāni Baiku ("Valmierai un Vidzemei"), kā arī Jāni Vilnīti (LRA) un Uldi Sesku (Liepājas partija) Liepājā. Ekspresintervijas tiešsaistē plānotas arī ar Jāni Rozenbergu (JV) no Cēsīm, Kristīni Ozolu ("Progresīvie") no Jēkabpils un Aleksandru Bartaševiču ("Saskaņa") no Rēzeknes.

Vērtēt vēlēšanu rezultātus un prognozēt, kādas pārmaiņas tie varētu nest vietvarās "Delfi TV ar Jāni Domburu" aicināja arī politiķus, kuri pārstāv politiskos spēkus, kas atsevišķos vai kopīgos sarakstos cīnījās par varu vismaz pusē Latvijas pašvaldību. Pirmajā politiķu diskusijā piedalījās Armands Krauze (Latvijas Zemnieku savienība), Edgars Tavars (Latvijas Zaļā partija), Edvards Smiltēns (Latvijas Reģionu apvienība) un Regīna Ločmele ("Saskaņa"). Vēlēšanu rezultātu izvērtēšanu noslēgsim ar valdību pārstāvošo partiju politiķu diskusiju. Tajā Jānis Bordāns (JKP), Artūrs Toms Plešs ("Latvijas attīstībai"), Raimonds Čudars (JV) un Jānis Dombrava (NA) vērtēs gan sevis pārstāvēto politisko partiju startu pirmajās vēlēšanās pēc administratīvi teritoriālās reformas, gan vēlēšanu rezultātu iespējamo ietekmi uz valdības turpmāko darbu un partiju savstarpējām attiecībām.

Savus jautājumus studijas viesiem varat iesūtīt šā raksta komentāros, "Facebook" vai rakstot uz e-pastu janis.domburs@delfi.lv

Tags

Artūrs Toms Plešs Pašvaldību vēlēšanas 2021 Armands Krauze Edvards Smiltēns Jānis Bordāns Jānis Dombrava
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form