Ceturtdien, 1. novembrī, "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā viesojās Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga (1999–2007). Drīz būs aizritējis mēnesis, kā vēlētāji devās uz iecirkņiem un uzticēja savas balsis, ievēlot 13. Saeimu. Šobrīd partijas, kurām tauta atvēlējusi vietu parlamentā, cenšas izveidot jauno Ministru kabinetu. Kā uz valdības veidošanu simtgades zīmē skatās cilvēks, kurš savulaik pats ne reizi vien stāvējis klāt šiem procesiem, kādā valstī dzīvojam šodien un kādu nākotni sagaidām?

Vīķe-Freiberga par Latvijas Valsts prezidenti tika ievēlēta 1999. gada jūnijā, kļūstot par pirmo sievieti šai amatā. Savukārt 2003. gadā viņa tika atkārtoti pārvēlēta amatā. Neviens no prezidentiem, kurš sekojis pēc tam, nav valsts vadītāja krēslā atradies divus termiņus.

Esot prezidentes amatā, Vīķe-Freiberga spodrināja Latvijas tēlu pasaulē un īpaši iestājās par ārpolitikas interesēm, tuvinot valsti Eiropas Savienībai un NATO.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, iegādājies abonementu.
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form