Aizritējuši jau teju divi mēneši kopš 13.Saeimas vēlēšanām, bet varas sadale joprojām turpinās — jaunais Ministru kabinets vēl nav izveidots. Otrdien tiešraidē "Delfi TV ar Jāni Domburu'' atbildēja Aldis Gobzems ("KPV LV"), otrais Ministru prezidenta amata kandidāts, kuru pēc vēlēšanām Valsts prezidents aicinājis izveidot valdību.

7. novembrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis valdības veidošanu uzticēja Jānim Bordānam (JKP), taču nedēļu vēlāk vairākas partijas izstājās no Bordāna valdības veidošanas sarunām, pakļaujot pirmo mēģinājumu neveiksmei.

26. novembrī aicinājumu veidot valdību no prezidenta saņēma politiskās partijas "KPV LV" līderis Aldis Gobzems. Šim aicinājumam sekoja Vējoņa paziņojums, ka, ja divu nedēļu laikā – līdz 2018. gada 10. decembrim (ieskaitot) – netiks panākta vienošanās par parlamenta vairākuma atbalstu Gobzema kandidatūrai, prezidents atsauks savu rīkojumu un veidot valdību aicinās citu Ministru prezidenta kandidātu.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties DELFI plus abonementu:
  • Ik mēnesi vairāk nekā 80 rakstu un video materiālu
  • Analītisko rakstu sērijas un stāstniecības projekti
  • DELFI bez komercreklāmas
  • Videolekcijas un apjomīgs rakstu arhīvs
Abonē DELFI plus
par 2,99 eiro uz 4 nedēļām:
Kāpēc abonēt DELFI plus?
Esi DELFI plus abonents?

Tags

DELFI plus Jānis Domburs Jaunā konservatīvā partija (JKP) Ministru kabinets Raimonds Vējonis Saeima Zaļo un zemnieku savienība Valsts prezidents
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form