"Par ko balsot Eiropā?"—"DELFI TV ar Jāni Domburu" piedāvā intervijas ar populārāko Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu sarakstu līderiem. 16. maijā tiešraidē bija skatāma saruna ar Danu Reiznieci-Ozolu, Raimondu Bergmani un Ringoldu Arnīti no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS).

ZZS izveidota 2002. gadā, apvienojot Latvijas Zaļo partiju, Latvijas Zemnieku savienību un vairākas reģionālās partijas. Kopš tā laika partija pārstāvēta visos Latvijas Republikas Saeimas sasaukumos, bet EP vēlēšanās tās panākumi bijuši pieticīgi. Tās vienīgā pārstāve EP līdz šim bijusi Iveta Grigule-Pēterse, kura ievēlēta 2014. gadā pēc intensīvas priekšvēlēšanu kampaņas. 2017. gadā viņa pēc vairākiem skandaloziem balsojumiem no partijas izstājās, bet 2019. gada sākumā paziņoja, ka EP esot "bezjēdzīga pļāpātuve".

ZZS savu priekšvēlēšanu programmu sāk ar saukli "Tavi cilvēki Latvijā un Eiropā". Programmā uzsvari likti uz vides saudzēšanu un zemkopju interešu aizstāvību, kā arī solīts panākt Eiropas Savienības iesaisti vairāku Latvijai būtisku problēmu risināšanā, piemēram, demogrāfijas un reemigrācijas atbalsta pasākumos.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties DELFI plus abonementu:
  • Ik mēnesi vairāk nekā 80 rakstu un video materiālu
  • Analītisko rakstu sērijas un stāstniecības projekti
  • DELFI bez komercreklāmas
  • Videolekcijas un apjomīgs rakstu arhīvs
Abonē DELFI plus
par 2,99 eiro uz 4 nedēļām:
Kāpēc abonēt DELFI plus?
Esi DELFI plus abonents?

Tags

DELFI plus Eiropas Parlaments Jānis Domburs Zaļo un zemnieku savienība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form