"Viens to izsmelt nevar," tā piektajā martā, atkāpjoties no "Rīgas satiksmes" (RS) pagaidu valdes priekšsēdētāja amata, teica Anrijs Matīss. Lai gan dažādi skandāli, kas saistīti ar konkrēto uzņēmumu, bijuši jau gadiem, kopš pērnā gada decembra, kad KNAB veica desmitiem kratīšanu ar uzņēmumu saistītu cilvēku dzīvesvietās un aizturēja vairākas vadībā esošas amatpersonas, šī jautājuma aktualitāte tikai pieaugusi. Ko Nila Ušakova (S) ieceltais pagaidu vadītājs Matīss paveica, bet ko nē? Kas notika RS, kas notiek šobrīd, ko gaidīt nākotnē un cik daudz par to būs jāturpina maksāt nodokļu maksātājiem? Pirmdien "Delfi TV ar Jāni Domburu" tiešraidē atbildēja nu jau amatu atstājušais Matīss.

Matīss pagaidu valdes vadītāja amatā tika iecelts pērnā gada 13. decembrī, tādējādi ieņemot no amata atstādinātā bijušā vadītāja Leona Bemhena vietu, kuram ir piemērots aizdomās turētā statuss KNAB lietvedībā esošajā kriminālprocesā par RS iepirkumiem.

19. februārī RS pagaidu valde bija vērsusies pie akcionāra, jo uzņēmumam bija vērojamas maksātnespējas pazīmes. 1. martā tika sasaukta akcionāru sapulce un rasti pagaidu risinājumi līdz Rīgas budžeta apstiprināšanai.

Jau pirms šīs akcionāru sapulces Matīss pieļāva iespēju atkāpties, sakot, ka "nav nekāds mēslu izvedējs", kurš varētu izstrēbt visu, kas RS sadarīts, tomēr pēc tikšanās ar Ušakovu tika paziņots, ka Matīsam esot atbalsts un viņš turpinās vadīt uzņēmumu. Piecas dienas vēlāk Matīss pieņēma lēmumu darbu uzņēmumā atstāt.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties DELFI plus abonementu:
  • Ik mēnesi vairāk nekā 80 rakstu un video materiālu
  • Analītisko rakstu sērijas un stāstniecības projekti
  • DELFI bez komercreklāmas
  • Videolekcijas un apjomīgs rakstu arhīvs
Abonē DELFI plus
par 2,99 eiro uz 4 nedēļām:
Kāpēc abonēt DELFI plus?
Esi DELFI plus abonents?

Tags

Anrijs Matīss DELFI plus KNAB Rīgas satiksme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form