51 miljons sportam: kam šogad valsts atvēlējusi naudu
Foto: DELFI

Šī gada valsts budžetā finansējums sportam sasniedz 51,4 miljonus eiro, kas ir par aptuveni pusotru miljonu eiro vairāk nekā pagājušajā gadā. Lauvas tiesa no šīs naudas atvēlēta sporta infrastruktūras attīstībai un uzturēšanai. Raidījumā "Delfi TV ar Jāni Domburu" sporta organizāciju vadītāji gan atzina, ka nav apkopota informācija par kopējo finansējumu nozarei, ieskaitot pašvaldību finansējumu, valsts kapitālsabiedrību un privātus ziedojumus, sponsoru atbalstu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis atzina, ka ir "ļoti grūti savākt precīzus datus no atsevišķām sporta organizācijām". Piemēram, nav informācijas par daudziem privātiem klubiem, sporta veidu federācijas nesaņem datus par sportistu privātajiem sponsoriem. "Bet mēs šobrīd mēģinām savākt precīzas ziņas no katras sporta organizācijas, cik ir iztērēts, gatavojot kandidātus Phjončhanas ziemas olimpiskajām spēlēm par ziemas veidiem," teica LOK vadītājs. Pēc viņa aplēsēm komandas izdevumi pusotra gada laikā ir aptuveni trīs miljoni eiro.

Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents Einars Fogelis piebilda, ka, pēc Finanšu ministrijas datiem, kopumā gadā Latvijā visi ziedojumi, ieskaitot labdarībai, sasniedz 50 miljonus eiro gadā. No tiem sporta atbalstam tiek atvēlēti 15 - 19 miljoni eiro. No šīs naudas LSFP un LOK organizācijās apzinātie ziedojumi veido tikai 2-3 miljonus eiro.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) informē, ka detalizētas ziņas par sadalījumu būs pieejamas ministrijas mājaslapā pēc lēmumu pieņemšanas par līdzekļu sadalījumu, jo vairākās apakšprogrammās paredzēto līdzekļu sadalei atbilstoši normatīvajiem aktiem jāveic sadales procedūras, tostarp ar to izskatīšanu Finanšu piešķiršanas sportam komisijā un Latvijas Nacionālajā sporta padomē. Tomēr zināmas ir galvenās aktivitātes.

Pilnu raidījuma ierakstu iespējams noskatīties šeit:

Tags

Aldons Vrubļevskis Izglītības un zinātnes ministrija Lasāmgabali Latvijas Olimpiskā komiteja Latvijas Olimpiskā vienība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form