Ja 'māja – kuģis' atrodas uz privātas zemes, tad viss ir likumīgi, pieļauj Gerhards
Foto: DELFI

Pāvilostas "mājas - kuģa" atrašanās stāvkrasta kāpās, ja šī zeme izrādīsies privāta, likumus nepārkāpj, ko apstiprina tiesas lēmums divās instancēs, raidījumā "Delfi TV ar Jāni Domburu" pauž vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kaitējums videi šajā vietā nodarīts nav, savukārt atbilstību Aizsargjoslu likumam ministra skatījumā apstiprinājusi tiesa. Objekta atrašanās šajā vietā varētu būt prettiesiska tikai tad, ja pārmērīšanās tiks apstiprināts, ka zeme, uz kā atrodas "māja - kuģis" ir valsts zeme.

Gerhards intervijā atteicās vērtēt, vai Pāvilostas gadījumā saskatāmas patvaļīgas būvniecības pazīmes, jo atbildīgā iestāde pašu objektu atzinusi par peldošu konstrukciju.

Jau pirms pieciem gadiem Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) vēstulē pauda pārliecību, ka Pāvilostā būvniecībā esošais peldlīdzeklis ir pastāvīga sauszemes konstrukcija un kā tāda arī jāvērtē. Arī Ekonomikas ministrija pauž pārliecību, ka esošais būvniecības regulējums ļauj "mājas - kuģa" gadījumā lemt par patvaļīgu būvniecību.

Pāvilostas "mājas - kuģa" būvniecība sākusies 2011. gadā. Pēc neveiksmīga Valsts vides dienesta mēģinājuma būvniecību pārtraukt un īpašnieku Argodu Lūsiņu sodīt objekts turpina atrasties kāpās.

Pilnu raidījuma ierakstu skatieties šeit.

Tags

Kaspars Gerhards Lasāmgabali Māja-kuģis Pāvilosta Valsts vides dienests Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form