Būvniecība, apsardzes pakalpojumi un taksometru pārvadājumi ir tās nozares, kuras Valsts ieņēmumu dienests (VID) šobrīd uzrauga pastiprināti. Tā intervijā "Delfi TV ar Jāni Domburu" pauda dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme. Viņa norādīja, ka šajās nozarēs aplokšņu algu risks pārsniedz 20% jeb, saskaņā ar dienesta aprēķiniem, vairāk nekā katrs piektais nozares uzņēmums saviem darbiniekiem algu maksā, apejot nodokļus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iepriekšējos gados VID kampaņveidīgi cīnījies ar nodokļu nemaksātājiem dažādās specifiskās nozarēs, piemēram, autoservisi un zobārstniecība. Tomēr pēdējā laikā par jaunām šādām kampaņām ziņu nav. Jaunzeme gan uzsvēra, ka tas nenozīmē, ka VID vairs nenosaka prioritāri uzraugāmās nozares. Izvēle šobrīd krītusi uz trim minētajām, jo tajās dienests konstatējis lielāko ēnu ekonomikas īpatsvaru.

Jāpiebilst, ka saskaņā ar maijā VID interneta vietnē publicētu pētījumu par "nodokļu plaisu" vidējais aplokšņu algu risks Latvijā šobrīd ir 19,3%. Dienests rēķina, ka reālos skaitļos visvairāk aplokšņu algu saņēmēju – 8649 – varētu būt starp veikalu pārdevējiem. Viņiem seko 8150 kravas automobiļa šoferi un 6453 apkopēji.

Pilnu sarunas ierakstu skatieties šeit.

Tags

Būvniecība Ieva Jaunzeme VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form