Latviskais gēns pret mūsdienu draudiem: kā saglabāt dziesmu svētku tradīciju
Foto: DELFI

Pēc šī gada svētkiem jālemj par jaunu principu, kā pārdot Dziesmu svētku pasākumu biļetes, bet, lai arī nākotnē svētku tradīciju saglabātu spēcīgu, jāstiprina mūzikas izglītība, kā arī koru un deju kolektīvu kustība skolās, raidījumā "Delfi TV ar Jāni Domburu" sacīja svētku rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Diskusijā piedalījās Dziesmu un Deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča, Deju svētku virsvadītājs, lielkoncerta "Māras zeme" mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš un Dziesmu un Deju svētku mākslinieciskās padomes priekšsēdētājs, virsdiriģents Romāns Vanags.

Šī gada Dziesmu un Deju svētkos būs rekordliels dalībnieku skaits – aptuveni 43 tūkstoši. Svētku dalībnieku vidū neizpratni izraisījuši dažādi saimnieciski jautājumi – veģetāru ēdienu izvēles trūkums, kā arī aizliegums mēģinājumos ievest bērnus, ko organizatori skaidro ar augstāku drošības risku līmeni nekā iepriekšējos gados.

Kā ziņots, šogad Dziesmu un Deju svētku sponsoru atbalsta apjoms sasniedz 1,9 miljonus eiro. Arī valsts finansējums un ieņēmumi no biļetēm ir pieauguši, kas ļauj plānot vairāk dalībnieku un pasākumu, tomēr tas arī nozīmē lielāku atbalstītāju logo un reklāmu klātbūtni svētkos.

Savukārt pēdējā brīža iepirkumus par ievērojamām naudas summām Juhņēviča skaidro ar neseno būvdarbu beigšanu Mežaparka Lielajā estrādē un Daugavas stadionā.

No šā gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam valsts simtgades zīmē norisināsies XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki. Dziesmu un Deju svētki ir lielākais tradicionālās kultūras notikums Latvijā, kas notiek reizi piecos gados.

2003. gada 7.novembrī Dziesmu un Deju svētku tradīcija, kas aizsākta 1873. gadā, tika iekļauta UNESCO cilvēces radošā mantojuma sarakstā. Šajā sarakstā apkopotas nemateriālā kultūras mantojuma izpausmes, kas demonstrē pasaules kultūras mantojuma dažādību.

Pilnu raidījuma ierakstu skatieties šeit.

Tags

Dziesmu svētki Dziesmu svētki 2018 Ivars Cinkuss Romāns Vanags UNESCO
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form