Muižnieks pret Šuplinsku: likumu līkumi, personiskā nepatika un augstskolu reitingu (ne)nozīmīgums
Foto: DELFI

Šonedēļ jau atkārtoti lemjot par Latvijas Universitātes (LU) rektora Indriķa Muižnieka apstiprināšanu uz otro pilnvaru termiņu, valdība atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu un Muižnieku amatā neapstiprināja. Nākamajā dienā pēc valdības lēmuma "Delfi TV ar Jāni Domburu" iztaujāja Muižnieku, bet piektdien – izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku (JKP). Apkopojot atbildes un salīdzinot tās, atklājas, ka ir jautājumi, par kuriem abām konfliktā iesaistītajām pusēm ir diametrāli pretēji viedokļi, bet ir arī tādi, kur ministres un bijušā rektora domas sakrīt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nākamajā dienā pēc intervijas "Delfi TV ar Jāni Domburu" Muižnieks vērsās tiesā ar prasību atcelt sev nelabvēlīgo valdības lēmumu. Tāpat viņš gatavojas tiesu lūgt šajā lietā piemērot pagaidu noregulējumu, tas ir, aizliegt LU rīkot jaunu Satversmes sapulci un rektora vēlēšanas līdz brīdim, kamēr tiesa izlems, vai valdība bija tiesīga viņu neapstiprināt rektora amatā.

Piektdien Valsts prezidents Egils Levits publiski pauda viedokli, ka Izglītības un zinātnes ministrijai, LU un Muižniekam būtu jāsēžas pie sarunu galda un jāatrod veids, kā "šo Gordija mezglu pārcirst". Tikmēr ministre Šuplinska tajā pašā dienā "Delfi TV ar Jāni Domburu" atzina, ka īsti nezina, kā izveidojušos situāciju atrisināt.

Muižnieks neizslēdz iespēju, ka Šuplinskas nostāju jautājumā par LU Satversmes sapulces leģitimitāti un arī attieksmi pret viņu personiski varētu būt ietekmējuši kādi subjektīvi apsvērumi. Šuplinska to noliedz.

Pilnu interviju ar Muižnieku var noskatīties šeit, bet pilnu interviju ar Šuplinsku - šeit.

Tags

Ilga Šuplinska Izglītības un zinātnes ministrija Latvijas Universitāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form