embedded_article_video:51003511

Šonedēļ, viesojoties "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā, valdošās koalīcijas vairākuma atbalstītais Valsts prezidenta amata kandidāts Egils Levits norādīja, ka, viņaprāt, varētu uzvarēt arī tad, ja prezidentu vēlētu visa tauta. Par to liecinot gan socioloģiski dati, gan atbalsta vēstules, kuras viņam rakstījuši inteliģences pārstāvji. Viņš norādīja, ka nevēlas sevi salīdzināt ar citiem Latvijas prezidentiem, bet sevi saskatot kā lietišķa stila oratoru, kurš dzeltenās preses slejās negozēsies. Viņš nedomā, ka varētu rasties grūtības emocionāli un saprotami uzrunāt tautu svarīgos brīžos un gatavs atteikties no 20 tūkstošus eiro lielās ikmēneša algas, kuru saņem šobrīd.

Jau vēstīts, ka Levits arī solīja būdams prezidenta amatā viņš nepildīs kādas konkrētas partijas programmu, bet iestāsies par visas tautas interesēm. Cīnoties par prezidenta amatu, viņš esot gatavs atbalstu meklēt pie visām partijām, tiesa gan neko apmaiņā pret to nesolot.

Tāpat ziņots, ka, pievēršoties aktuālajam ebreju kopienu īpašumu atgriešanas jautājumam, Levits norādīja – restitūcijas process ir pabeigts. Šim jautājumam esot arī ārpolitiska dimensija – īpašumus atgriezt Latviju mudinot mūsu stratēģiskie partneri ASV, tādēļ galīgais lēmums par to jāpieņem valdībai.

Jāpiebilst, ka Levits pēc izglītības ir politologs un jurists un šobrīd strādā par tiesnesi Eiropas Savienības tiesā. Par viņa kandidatūras virzīšanu Valsts prezidenta amatam 15. aprīlī vienojās valdošās koalīcijas vairākums.

Šī būs pirmā reize, kad Valsts prezidents tiek ievēlēts atklātās vēlēšanās. Oficiālā Valsts prezidenta amata kandidātu pieteikšana sāksies 9. maijā, bet vēlēšanas notiks maija beigās vai jūnija sākumā. Nākamais četrus gadus ilgais Valsts prezidenta amata termiņš sāksies 8. jūlijā.

Tags

Stambulas konvencija Ramona Petraviča Egils Levits Valsts prezidents

Comment Form