Slikti eksperti vai komunikācijas kļūdas – kāpēc slēdza Deglava tiltu
Foto: LETA

Pēdējos gados tilti Latvijā slēgti uz īsiem periodiem, iepriekš saskaņotu remontdarbu dēļ, taču Deglava satiksmes pārvada slēgšana ir bezprecedenta gadījums atjaunotās Latvijas vēsturē. Tilts, atsaucoties uz tā bīstamību, slēgts ar policijas, ne būvnieku vai pašvaldības rīkojumu. Par to, cik pamatota bija tilta slēgšana, domas atšķiras. Arī pēc diskusijas "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā atbildīgie katrs palika pie sava.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par Deglava tilta slēgšanas pamatotību studijā sprieda Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, Deglava tilta rekonstrukcijas būvprojektu izstrādājušās un sekojošās papildus inspekcijas veikušās SIA "Inženierbūve" valdes priekšsēdētājs Ainārs Paeglītis, Rīgas domes Satiksmes departamenta (RDSD) direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins un Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) Kontroles departamenta direktors Māris Demme.

Jau vēstīts, ka Valsts policijas priekšnieks Ķuzis noraidīja pat iespējamību, ka tilta slēgšana satiksmei varētu būt bijusi kļūda, bet Rīgas Tehniskās universitātes Transportbūvju institūta direktors Paeglītis uzstāja, ka tiltu slēgt nevajadzēja.

Tāpat sarunā atklājās, ka Deglava tilts nemaz nav visslitākajā stāvoklī esošais satiksmes pārvads – Rīgā ir vēl sliktāki. "Informācija, kas mums šobrīd ir, rāda, ka tā situācija gluži laba nav uz šī tilta," tā par Brasas satiksmes pārvadu diskusijā norādīja BVKB pārstāvis Demme. Viņa teikto apliecināja arī Jakrins, kurš uzsvēra, ka Brasas tilts ir pat sliktākā stāvoklī nekā nesen kā slēgtais Deglava tilts.

Savukārt, lai atrisinātu visas bažas par tilta nedrošumu, būtu nepieciešamas aptuveni divas nedēļas, vienprātīgi bija sanākušie. Demme arī ieskicēja scenāriju, kā tas varētu notikt – tuvākajās dienās tiek gaidīts jauns ekspertu atzinums par tilta stāvokli, tam seko projekta izstrāde, ar ko vērsties BVKB, prasot atļauju atsākt būvdarbus tilta konstrukciju nostiprināšanai. "Mēs šādu atļauju dodam, nostiprinām, braucam," viņš norādīja.

Pilnu raidījuma ierakstu skatieties šeit.

Tags

Emīls Jakrins Ints Ķuzis Satiksme Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form