Treneri pie horizonta, 'dimantiņu slīpēšana' un noslēpumainā valde - kā Vējonis vadīs LBS
Foto: DELFI

Dienu pirms Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidenta vēlēšanām "Delfi TV ar Jāni Domburu" notika augstā amata kandidātu debates, kurās visi trīs pretendenti centās pierādīt savu piemērotību amatam un iezīmēja atšķirības viedokļos par basketbola nākotni. Piedāvājam iepazīties ar spilgtākajiem brīžiem no debatēm, īpaši izceļot balsojumā nu jau uzvarējušā Raimonda Vējoņa solījumus.

Uz augsto amatu bez bijušā Latvijas prezidenta Vējoņa kandidēja arī bijusī Latvijas izlases basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota un bijušais Latvijas izlases basketbolists Kaspars Cipruss. Viņš savu kandidatūru gan atsauca balsošanas dienā, lūdzot saviem atbalstītājiem atdot balsis par Vējoni. Noslēgumā Vējonis guva pārliecinošu uzvaru ar 34 balsīm pret Jēkabsones-Žogotas 14. Pēc Vējoņa uzvaras Cipruss kļuva par jaunās LBS padomes locekli. Līdzīgs piedāvājums izteikts arī Jēkabsonei-Žogotai, bet viņa lūgusi laiku apdomāties, vai to pieņems.

Jau vēstīts, ka uzvaras gadījumā Jēkabsone-Žogota solīja piesaistīt LBS jaunu ģenerālsponsoru, kura pienesums basketbolam būšot rakstāms "ar piecām nullēm", dodot mājienu, ka pretējā gadījumā šī nauda Latvijas basketbolam var iet secen. Viņa gan atteicās šo sponsoru nosaukt un konkurenti solījumu apšaubīja.

Kandidātu domas dalījās arī par to, vai LBS padomē vajadzētu darboties politiķiem. Līdzšinējā padomē vairāk nekā puse locekļu bija dažādi esošie un bijušie politiķi, bet Vējonis uzstāja, ka tam būtu jāmainās un politiķiem no šīs institūcijas jāpazūd. Vienisprātis ar Vējoni bija Cipruss, savukārt Jēkabsone-Žogota tik kategoriska nebija.

Kandidāti debatēja arī par to, kur meklēt finansējumu basketbolam. Viņi uzskatīja, ka tas jānosaka par vienu no Latvijas sporta politikas prioritātēm, kā arī apmainījās pārmetumiem par pirms dažiem gadiem notikušo nodokļu reformu, kura veicinājusi ziedojumu apsīkumu sportam.

Pilnu raidījuma ierakstu skatieties šeit.


Tags

Basketbols Latvijas Basketbola savienība Raimonds Vējonis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form