Uz saturu
Karte: Kā pret Krieviju aizstāvas Ukraina? (1. marta aktuālā informācija)
Ukraina jau sesto dienu cīnās pret okupantiem no Krievijas Federācijas. Otrdienas rīts sākās ar ziņām par aptuveni 60 kilometrus garu Krievijas spēku kolonnu, taču Kijeva aizvien ir neieņemta. Rietumi pret Krieviju vērš sankcijas un piegādā ieročus. Ukrainas bēgļu skaits Eiropā pārsniedzis pusmiljonu, liecina ANO dati, bet tuvākajās dienās vai nedēļās tas var sasniegt četrus miljonus, ja karš nebeigsies. Portāls "Delfi" sesto dienu nepārtrauktā teksta tiešraidē, kas pieejama šeit, dienu un nakti seko līdzi aktuālajiem kara notikumiem.

Zemāk aplūkojama "Delfi" sagatavota karte, kurā redzamas Krievijas armijas aptuveni ieņemtās teritorijās saskaņā ar Ukrainas sniegto informāciju. Vērā ņemti aktuāli dati uz 1. martu.

Pievērsiet uzmanību! Sarkanā krāsā iekrāsotās teritorijas iezīmē svarīgu ceļu tīklu un pilsētas, kurās un ap kurām nostiprinājušies okupantu spēki. Taču arī sarkanājās zonās aizvien ir dzīva pretošanās kustība, un tajās ir apdzīvotas vietas, kurās okupantu tanki nav rādījušies.
"Delfi" arī rekomendē iepazīties ar milzīgo darbu, kuru paveikusi nevalstiskā organiāzija "The Centre for Information Resilience" (CIR). Viņi izveidojuši informatīvu datu žurnālistikā balstītu karti, kurā kopā ar partneriem, piemēram "Bellingcat" žurnālistu komandu, sniegta detalizēta un interaktīva informācija gan par kauju norises vietām, gan dažādiem kara laika incidentiem. Karte un apraksts par šo resursu pieejams šeit.

Jau ziņots, ka Krievija ceturtdien, 24. februārī, sāka pilna mēroga militāru uzbrukumu Ukrainai, prezidentam Vladimiram Putinam brīdinot citas valstis, ka jebkurš mēģinājums iejaukties novedīs pie "sekām, kuras jūs nekad neesat redzējuši".
Raksta autori: Filips Lastovskis, Oskars Dreģis
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.