Uz saturu
Karte: Kā pret Krieviju aizstāvas Ukraina? (10. marta aktuālā informācija)
Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Krievijas iebrukums Ukrainā sākās pirms 15 dienām. Krievijas armija cietusi lielus zaudējumus, bet savus resursus vēl nav izsmēlusi un turpina nežēlīgo uzbrukumu. Ukraina turpina aizstāvēties, upuru skaits ir liels. Trešdien un ceturtdien gandrīz visa pasaule runāja, kā okupanti uzbrukuši dzemdību namam. Agresors to noliedz, tāpat turpina noliegt, ka būtu uzbrucis Ukrainai. Viņu ieskatā tas nav uzbrukums, bet došanās palīgā pašpasludinātajām Doņeckas un Luhanskas republikām. Šī frāze tiek atkārota tik bieži, ka ir iespējams Kremlī tik tiešām kāds tam arī tic. Ceturtdien Turcijā notika sarunas starp Ukrainas un Krievijas ārlietu ministriem, pēc tām preses konferencē ierasti nosvērtais Krievijas pārstāvis Sergejs Lavrovs nervozi rokās virpināja audio austiņu vadus. Iespējams, arī vadošā elite sāk apjaust, kādā bezdibenī tā ļāvusi iebrist Krievijai.

Portāls "Delfi" 15. dienu nepārtrauktā teksta tiešraidē, kaspieejama šeit, dienu un nakti ziņo par aktuālajiem kara notikumiem.

Pievērsiet uzmanību! Sarkanā krāsā iekrāsotās teritorijas iezīmē svarīgu ceļu tīklu un pilsētas, kurās un ap kurām nostiprinājušies okupantu spēki. Taču arī sarkanājās zonās aizvien ir dzīva pretošanās kustība, un tajās ir apdzīvotas vietas, kurās okupantu tanki nav rādījušies. 7. martā precizējām kartes atainojumu, detalizētāk iezīmējot teritorijas ap ceļiem un pilsētām, kur atrodas Krievijas armijas spēki.
Karte un apraksts par šo resursu pieejams šeit. Informācija ir aptuvena un mainīga.

"Delfi" arī rekomendē iepazīties ar milzīgo darbu, kuru paveikusi nevalstiskā organiāzija "The Centre for Information Resilience" (CIR). Viņi izveidojuši informatīvu datu žurnālistikā balstītu karti, kurā kopā ar partneriem, piemēram "Bellingcat" žurnālistu komandu, sniegta detalizēta un interaktīva informācija gan par kauju norises vietām, gan dažādiem kara laika incidentiem. Karte un apraksts par šo resursu pieejams šeit.

Jau ziņots, ka Krievija ceturtdien, 24. februārī, sāka pilna mēroga militāru uzbrukumu Ukrainai, prezidentam Vladimiram Putinam brīdinot citas valstis, ka jebkurš mēģinājums iejaukties novedīs pie "sekām, kuras jūs nekad neesat redzējuši".
Raksta autori: Filips Lastovskis, Oskars Dreģis
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.