Uz saturu
Karte: Kā pret Krieviju aizstāvas Ukraina? (31. marta aktuālā informācija)
Foto: SIPA/Scanpix/LETA
Krievijas iebrukums Ukrainā sākās pirms 36 dienām. Šonedēļ Turcijā notika Ukrainas un Krievijas sarunu otrais klātienes raunds. Sarunas turpināsies tiešsaistē 1. aprīlī. Krievijas uzbrukumi kļūst intensīvāki par spīti šonedēļ Maskavas solījumam atvilkt spēkus no Kijivas un Čerņihivas apkārtnes un "deeskalēt" situāciju. Ukraina reālu okupantu spēku atvilkšanu nenovēro. Ceturtdien turpinās centieni evakuēt aplenktajā Mariupolē esošos cilvēkus, Ukraina uz pilsētu nosūtījusi vairākus autobusus, tomēr nav garantiju, ka evakuācijas koridoris darbosies un tiks ievērota uguns pārtraukšana.

Portāls "Delfi" teksta tiešraidē, kas pieejama šeit, ziņo par aktuālajiem kara notikumiem.

Pievērsiet uzmanību! Sarkanā krāsā iekrāsotās teritorijas iezīmē svarīgu ceļu tīklu un pilsētas, kurās un ap kurām nostiprinājušies okupantu spēki. Taču arī sarkanajās zonās aizvien ir dzīva pretošanās kustība, un tajās ir apdzīvotas vietas, kurās okupantu tanki nav rādījušies. 7. martā precizējām kartes atainojumu, detalizētāk iezīmējot teritorijas ap ceļiem un pilsētām, kur atrodas Krievijas armijas spēki.
Iebrukums Ukrainā
Kartē attēlota aktuālā informācija par kara darbību piektajā nedēļā
Iebrukums Ukrainā
Kartē attēlota aktuālā informācija par kara darbību ceturtajā nedēļā
Karte un apraksts par šo resursu pieejams šeit. Informācija ir aptuvena un mainīga.

"Delfi" arī rekomendē iepazīties ar milzīgo darbu, kuru paveikusi nevalstiskā organiāzija "The Centre for Information Resilience" (CIR). Viņi izveidojuši informatīvu datu žurnālistikā balstītu karti, kurā kopā ar partneriem, piemēram "Bellingcat" žurnālistu komandu, sniegta detalizēta un interaktīva informācija gan par kauju norises vietām, gan dažādiem kara laika incidentiem. Karte un apraksts par šo resursu pieejams šeit.

Jau ziņots, ka Krievija ceturtdien, 24. februārī, sāka pilna mēroga militāru uzbrukumu Ukrainai, prezidentam Vladimiram Putinam brīdinot citas valstis, ka jebkurš mēģinājums iejaukties novedīs pie "sekām, kuras jūs nekad neesat redzējuši".
Dati no 13.03. līdz 20.03.
Kartē attēlota aktuālā informācija par karsto zonu Ukrainā no 13.03. līdz 20.03.
Dati līdz 13.03.
Kartē attēlota aktuālā informācija par karsto zonu Ukrainā līdz 13.03.
Raksta autori: Oskars Dreģis, Ralfs Eglītis, Kārlis Arājs
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.