Uz saturu
Karte: Kā pret Krieviju aizstāvas Ukraina? (4. marta aktuālā informācija)
Devīto dienu Ukraina izmisīgi cīnās pret Krievijas Federācijas armiju. Naktī uz piektdienu pēc Krievijas spēku apšaudēm aizdegusies mācību ēka Zaporižjas AES, kas radīja ievērojamu satraukumu. No rīta ugunsgrēks tika likvidēts, bet staciju šobrīd kontrolē Krievijas spēki. Radiācijas līmenis nav mainījies. Starptautiskās Krimināltiesas (SKT) eksperti uzsākuši izmeklēšanu, bet civiliedzīvotāju upuru skaits turpina palielināties. Arī bēgļu skaits palielinās. Aizvadītās nedēļas laikā tikuši neitralizēti trīs mēģinājumi nogalināt Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski. Viņa nogalināšana uzticēta diviem dažādiem grupējumiem — Kremļa atbalstītā "Vagner" grupējuma algotņiem un čečenu specvienībām, ziņo "The Times".

Portāls "Delfi" devīto dienu nepārtrauktā teksta tiešraidē, kas pieejama šeit, dienu un nakti ziņo par aktuālajiem kara notikumiem.

Pievērsiet uzmanību! Sarkanā krāsā iekrāsotās teritorijas iezīmē svarīgu ceļu tīklu un pilsētas, kurās un ap kurām nostiprinājušies okupantu spēki. Taču arī sarkanājās zonās aizvien ir dzīva pretošanās kustība, un tajās ir apdzīvotas vietas, kurās okupantu tanki nav rādījušies.
Kartē izmantoti dati pieejami šeit. Informācija ir aptuvena un mainīga.

"Delfi" arī rekomendē iepazīties ar milzīgo darbu, kuru paveikusi nevalstiskā organiāzija "The Centre for Information Resilience" (CIR). Viņi izveidojuši informatīvu datu žurnālistikā balstītu karti, kurā kopā ar partneriem, piemēram "Bellingcat" žurnālistu komandu, sniegta detalizēta un interaktīva informācija gan par kauju norises vietām, gan dažādiem kara laika incidentiem. Karte un apraksts par šo resursu pieejams šeit.

Jau ziņots, ka Krievija ceturtdien, 24. februārī, sāka pilna mēroga militāru uzbrukumu Ukrainai, prezidentam Vladimiram Putinam brīdinot citas valstis, ka jebkurš mēģinājums iejaukties novedīs pie "sekām, kuras jūs nekad neesat redzējuši".
Raksta autori: Filips Lastovskis, Oskars Dreģis
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.