Uz saturu
Karte: Kā pret Krieviju aizstāvas Ukraina? (7. marta aktuālā informācija)
7. marts ir 12. diena, kopš Krievijas okupācijas spēku iebrukuma Ukrainā. Krievijas zaudējumi ir vērienīgi, bet tādi, visticamāk, tie ir arī Ukrainai, taču precīzāku datu par to trūkst. Katru dienu tiek nodarīti arī vērienīgi infrastrūktūras postījumi - tiek spridzinātas civiliedzīvotāju mājas, skolas un slimnīcas. Lielbritānijas aizsardzības amatpersonas uzskata, ka pēdējo 48 stundu laikā Krievijas spēku militārie ieguvumi ir minimāli un uzbrukums ir iestrēdzis spēcīgas Ukrainas pretestības un vāja loģistikas atbalsta dēļ. Tikmēr Krievijā Putina režīms aktīvi cīnās, lai valstī neizplatītos pretkara noskaņojums.

Portāls "Delfi" 12. dienu nepārtrauktā teksta tiešraidē, kas pieejama šeit, dienu un nakti ziņo par aktuālajiem kara notikumiem.

Pievērsiet uzmanību! Sarkanā krāsā iekrāsotās teritorijas iezīmē svarīgu ceļu tīklu un pilsētas, kurās un ap kurām nostiprinājušies okupantu spēki. Taču arī sarkanājās zonās aizvien ir dzīva pretošanās kustība, un tajās ir apdzīvotas vietas, kurās okupantu tanki nav rādījušies. 7. martā precizējām kartes atainojumu, detalizētāk iezīmējot teritorijas ap ceļiem un pilsētām, kur atrodas Krievijas armijas spēki.
Kartē izmantoti dati pieejami šeit. Informācija ir aptuvena un mainīga.

"Delfi" arī rekomendē iepazīties ar milzīgo darbu, kuru paveikusi nevalstiskā organiāzija "The Centre for Information Resilience" (CIR). Viņi izveidojuši informatīvu datu žurnālistikā balstītu karti, kurā kopā ar partneriem, piemēram "Bellingcat" žurnālistu komandu, sniegta detalizēta un interaktīva informācija gan par kauju norises vietām, gan dažādiem kara laika incidentiem. Karte un apraksts par šo resursu pieejams šeit.

Jau ziņots, ka Krievija ceturtdien, 24. februārī, sāka pilna mēroga militāru uzbrukumu Ukrainai, prezidentam Vladimiram Putinam brīdinot citas valstis, ka jebkurš mēģinājums iejaukties novedīs pie "sekām, kuras jūs nekad neesat redzējuši".
Raksta autori: Filips Lastovskis, Oskars Dreģis
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.