Foto: Publicitātes foto
Jaunu skanējumu latviešu estrādes zelta dziesmai "Noktirne" šopavasar radījis Tirkīza kora ansamblis kopā ar savu vadītāju Žoržu Siksnu un viņa dziedošo sievu Annu.

Estrādes solists un Jelgavas ansambļa vadītājs Žoržs Siksna ar jauno ierakstu vēlas atgādināt, ka šogad rudenī 85 gadi apritētu "Noktirnes" autoram Aleksandram Kublinskim.

"Ar komponistu kopā strādājām 10 gadus, un es viņu atceros kā ekspresīvu, emocionālu un ārkārtīgu talantīgu personību," atklāj Siksna, kurš ar jaunā ieraksta melodijas autoru kopā koncertēja pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados. "Viņš bija arī pianists mana pedagoga Leonīda Zahodņika vokālajā studijā VEF Kultūras pilī. Esmu pateicīgs, ka mūsu ceļi krustojās."

1966. gadā Aleksandra Kublinska komponēta "Noktirne" ar Jura Brežģa vārdiem ir ieskaņota vairākās versijās, no kurām populārākais ir astoņdesmitajos gados grupas "Eolika" veiktais ieraksts.

Komponista jubilejas gadā dziesmu "Noktirne" Tirkīza kora ansambļa un Žorža un Annas Siksnu izpildījumā aranžējis un klavieru partijas iespēlējis Anatolijs Livča, ierakstā piedalījies ģitārists Ēriks Upenieks, basģitārists Norberts Skraucis un bundzinieks Miķelis Vīte, bet skaņas režiju un studijas darbu paveicis Edijs Gņedovskis.
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!