Foto: Kārlis Volkovskis

No 25. augusta līdz 16. oktobrim Liepājas muzejā aplūkojama mākslinieces Agneses Kauperes personālizstāde "Ķenguru neredzēju". Izstādes atklāšanā klāt bija arī gleznotājas vīrs, mūziķis Renārs Kaupers, kā arī jaunākais no trim Kauperu dēliem.

Izstādē skatāmajos darbos mainīgās formas un "klusās dabas" noķertas gan tepat Liepājā, Rīgā, gan tālajā Austrālijā.

"Ar katru jaunu darbu sēriju vēlos izkāpt ārpus saviem rāmjiem. Gleznošanu uztveru kā procesu, kurā darbs "paiet un plūst" cauri vairākiem posmiem un konceptuālām evolūcijām. Košie krāsu toņi sniedz man enerģiju un pacilātību, bet melnbaltie darbi ir kā meditācija, kas top klusumā," pārdomās par gleznošanu dalās Agnese Kaupere.
Kauperes glezniecības rokrakstu raksturo košā, intuitīvā pieeja krāsai un kompozīcijai, spēle starp abstrakto un reālo pasauli. Savos darbos viņa variē ar dažādām tēmām un sižetiem. Tāpat māksliniecei patīk atstāt iztēles lauku, kurā skatītājs pats var ļauties savām sajūtām: "Katrs mēs esam unikāls un ja es redzu dzeltenas debesis vai ķenguru, tas nenozīmē, ka arī jūs redzat to pašu."

Agnese Kaupere 2020. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu, iegūstot maģistra grādu, kā arī 2017. gadā beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas scenogrāfijas nodaļu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!